FOTO Juniori Bana Jelačića osvojili Kup Grada Velike Gorice

[]

24.09.2020. Vukovina. Kup Grada Velike Gorice Juniori 2020. – Finale: NK Ban Jelačić – HNK Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Juniori Bana Jelačića u finalu Kupa Grada Velike Gorice pobijedili s suparnike iz HNK Gorica! Iznenađenje? Samo za one koji nisu gledali utakmicu. Harambašić je već u 11. minuti nakon pogreške vratara iskosa s desne strane zamalo promašio vrata. Na drugoj strani vratar Marković je u 17. i 18. spašavao svoju mrežu od pokušaja Zorice i Braice.

Vodstvo Jelačića u 35. minuti djelo je Memića koji je nakon ubačaja iz prekida s 12-ak metara poslao loptu pod gredu. Akcije Gorice u prvom poluvremenu bile su nepovezane, u obrani suradnja slaba, dojam je da pristup utakmici nije bio dovoljno ozbiljan te kompletna postava nije bila najsretnije izabrana.

Nakon odmora Gorica je s 4 izmjene pokušala diktirati događanja na terenu, ali ih je u 56.minuti presjekao pogodak Nezirevića koji je iskoristio nesporazum obrane i s lijeve strane s ruba šesnaesterca plasiranom loptom pogodio donji kut – 2:0! Krznarić je u 61. iz čiste pozicije visoko prebacio vrata, a Zorica je iskoristio kontranapad i mirno pored vratara u 71.minuti smanjio na 2:1. Braica je zamalo izjednačio u 77. ali je njegov pokušaj iz okreta zaustavila vratnica. U završnici su se domaći spašavali dalekometnim izbijanjima i prekidima.

Na kraju su veliki uspjeh igrači Jelačića oduševljeno slavili sa svojim roditeljima, klupskim čelnicima i navijačima. Ceremonijal dodjele pehara i medalja vodio je Stjepan Petrac, tajnik Nogometnog saveza Velika Gorica.

Kup Grada Velike Gorice Juniori 2020. – Finale

NK Ban Jelačić – HNK Gorica 2:1 (1:0)

Vukovina. Igralište: ŠRC Vukovina. Gledatelja: 100. Četvrtak, 24.09.2020., 17 sati. Sudac: Nikola Meić (Donje Podotočje). Pomoćnici: Jurica Huzjak (Zagreb) i Matej Mrkoci (Mraclin). Delegat: Tomislav Lukšić (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Memić (35), 2:0 – Nezirović (56), 2:1 – Zorica (71).

BAN JELAČIĆ: Marković, Rovišan, Srbelj (od 46. Nezirović), Matković, Karaula (od 90. Tačković), Nikić (od 46. Ilijević), Harambašić, Polić (od 79. Jurić), Anđel (od 46. Malbašić), Sremić, Memić. Trener: Marin Rakuljić.

GORICA: Halilić, Matijević, Terseglav, Burić (od 62. Kovačić), Artuković (od 46. Vujičić), Braica, Klarić (od 46. Krznarić), Matić (od 69. Quni), Vukčević (od 46. Skrbin), Zorica, Duspara (od 46. Houdek). Trener: Sven Raić.