Jelačić propustio popraviti gol razliku

[]

Jelačić je u prvom poluvremenu odigrao kako bi drukeri, članovi Uprave, igrači i stožer poželjeli svaku utakmicu. Dominantno, goropadno, razigrano, duhovito, efikasno..U 13. minuti bilo je jasno da je Ivan Smok posebno raspoložen za igru. Na lijevoj strani minijaturama je probio stranu i ubacio a rutiner i stoper Saša Sabljak u padu je pospremio loptu u mrežu i bilo je 1:0. Smok je u 25. minuti napravio poteze utakmice. Opet je na lijevoj strani povaljao čuvare i onda iskosa potegnuo projektil u suprotne rašlje! Bravo majstore. Momčad trenera Stefana Rajića nastavila je u istom ritmu kojeg gosti nisu mogli pratiti.

Odmah nakon pogotka za 2:0 kapetan Mateo Nikić snažno je pogodio vratnicu. Gosti su izradili prvu prigodu za pogodak u 29. minuti ali Stojanović je bio neprecizan. A onda u 39. minuti kombinacija Jelačića za antologiju. Netko je iz obrane (Čumpek?) munjevito dubinski uposlio Smoka, ovaj petom majstorski gurnuo desno u sprint brzanca Antoni Prizmića, uslijedio je prizemni ubačaj a natrčali Josip Mihanović prisebno pospremio u mrežu i bilo je 3:0. Prije odlaska na odmor još je Krešimir Pajdić topovski naciljao gredu, koja se možda još trese. Činilo se tada da se Rakovcu u nastavku ne piše dobro.

I imao je Jelačić prilika za uvjerljivu pobjedu a najveći zicer u 64.minuti nije iskoristio Pajdić jer mu je vratar sretno i spretno obranio. Protokom vremena nestao je sa scene Smok pa je onda i napad Jelačića postao sterilan i nedorečen. Gosti su to iskoristili i zabili počasni iz slobodnjaka s 20 metara. Pucao je najbolji igrač Rakovca Ivica Grgoić i uz pomoć vratara Markovića zabio za konačnih 3:1.

JELAČIĆ – RAKOVEC 3:1

VUKOVINA Igralište Jelačića. Igrano 10. listopada 2020. od 16.00 sati. Gledatelja 50. Sudac: Marin Medved (Ivanić Grad) 6. Pomoćnici: Krunoslav Anić i Hrvoje Tišljar (oba iz Križa). Delegat: Ivan Zelenika (Stupnik).

STRIJELCI: 1:0-Sabljak (13), 2:0-Smok (25), 3:0-Mihanović (39), 3:1-Grgoić (82).

JELAČIĆ: Marković 6-Prizmić 7, Sabljak 7,5, Čumpek 7, Rovišan 6,5 (od 69. Godinić-),-Smolković 6,5 (od 78. Harambašić-), Mihanović 7,5 (od 69. Jambrešić-)-Pajdić 7, Nikić 7, Krasnić 6,5-Smok 8 (od 88. Matković-).

TRENER: Stefan Rajić 7

RAKOVEC: Jurić 5,5-Novoselec 5, Jaić 5,5, Brlečić 5,5 L. Radatović 5,-Krvarić 5,5, Stjepanović 5,5, Očić 5,5 (od 88. Valdec-), Grgoić 6,5-I. Presečki 5 (od 58. Babić 5,5), Stojanović 5,5.