[]

18.10.2020. Donja Lomnica. Prva županijska nogometna liga – 11. kolo: NK Lomnica – NK Polet (Buševec). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vrlo zanimljiva i kvalitetna utakmica između do danas trenutno dva najbolje plasirana turopoljska kluba u Jedinstvenoj županijskoj nogometnoj ligi. Taktike su bile skoro identične, značilo je to držati pod kontrolom loptu u sredini i onda je ubacivati za ‘brzance’ iza zadnje linije.

Takve zamisli prošle su nekoliko puta na obje strane, ali bez krajnjeg efekta, sve do 21. minute kada je Lomnica došla u vodstvo. Mandura je dugom loptom za Bedekovića prebacio visoko postavljenu Poletovu obranu, a hitri napadač je klasičnu situaciju ‘1 na 1’ sigurno riješio poslavši loptu u donji kut za 1:0.

Kada su svi već čekali posljednji sučev zvižduk u prvom poluvremenu sijevnuo je još jedan brzi napad domaćina, u srcu šesnaesterca ostao je nečuvani Arbanas koji je loptu zabio pod gredu za 2:0.

Domaći su u nastavku susreta mudro čuvali i sačuvali prednost od dva gola, a Polet nije uspio poentirati iz zrelih šansi, jednom je pogođena vratnica i drugi put domaći su riješili kritičnu situaciju izbacujući lopte s gol linije.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2020./2021. – 11. kolo

NK Lomnica – NK Polet (Buševec) 2:0 (2:0)

Donja Lomnica. Igralište ŠRC Lomnica. Gledatelja 150. Nedjelja, 18.10.2020., 15:30 sati. Sudac: Bojan Čerkez. Pomoćnici: Blaž Crnoja i Srećko Jantoljak (svi Vrbovec). Delegat: Mario Grdenić (Križ). Strijelci: 1:0 – Bedeković (21), 2:0 – Arbanas (45).

LOMNICA: Pogledić, D.Posavec, Gršić, Dijanežević od 76.Štuban), Arbanas (cap.) (od 86. Gusak), Mandura, Jukić-Sunarić (od 66. P.Posavec), Bubalo, Bedeković (od 86. Jeđud), Grgić, M.Ćurić (od 76. Baf). Trener: Romano Župetić.

POLET: Bradić, Baćan (od 76. Klafurić), Tičarić, Janječić (od 61. D.Brajković), Pejak (od 61. M.Brajković), Matušin, Sučić (od 82. Žordić), Šestak (od 46. Jušić), Sovina, Zagorec, Stuparić. Trener: Zoran Tomčić.