[]

17.10.2020. Velika Gorica. 2. odbojkaška liga (m) Regija Sjever – 2. kolo: OK Gorica – OK Daruvar. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Odbojkaši Gorice su u drugom kolu 2. lige pobijedili momčad Daruvara i tako zabilježili, nakon dugo vremena, pobjedu u službenom natjecanju. Naime, gorički odbojkaši su u prošlom prvenstvu 2019./2020., prekinutom zbog pandemije korona virusa, odigrali 12 utakmica bez pobjede, osvojili su dva boda. Sada ova liga u konkurenciji ima 10 klubova.

Iskusnija momčad Gorice nije imala težak put do pobjede u srazu s podmlađenim sastavom Daruvara i za 70 minuta su osvojili tri boda. Prvi set je bio nešto neizvjesniji zbog stalnih obrata (8:3, 12:15, 20:18) i trajao je 24 minute (25:22). Drugi set je bio turbulentniji (0:6, 1:8, 8:10, 14:10,14:16, 16:16) koji su domaći okončali serijom 9:2 (25:18).

Treći set je bio mirniji i izvjesniji (8:8, 15:8, 19:13, 21:14) za konačnu maksimalnu pobjedu u tri seta.

Druga odbojkaška liga Regija Sjever (m) 2020./2021. – 2. kolo

OK Gorica – OK Daruvar 3:0 (25:22, 25:18, 25:17)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Subota, 17.10.2020., 12:30 sati. Sutkinje: Petra Vizner i Azra Šarčević. Zapisničarka: Martina Matijević (sve iz Zagreba).

GORICA: Aldo Tolić, Genti Martinaj, Mario Baltić, Robert Strnić, Saša Somek, Matija Klasnić, Dario Rukavina, Damjan Šprem, Marko Stipić, Marko Barunović, Martin Perić, David Buđak, Nikola Štanfel. Trener: Nikola Sabolić.

DARUVAR: Marko Kepčija, Sven Jakopec, Filip Bubnjić, Tibor Verasto, Luka Bartol, Sven Hartl, Karlo Rožić, Jan Štefanac, Luka Klečka, Ivan Brletić, Paolo Brković, Leo Dakić Marelja. Trener: Mario Salopek.

Rezultati 02. kola (17./18.10.2020.): OK Gorica – OK Daruvar 3:0, OK Plavi (Peklenica) – OK Kitro Varaždin II 3:0, OK Sheeft (Zagreb) – OK Croatia (Zagreb) 0:3, OK Petrinja – OK Quirin Sisak 0:3, OK Medicinar Trnje (Zagreb) – MOK Čazma.