FOTO Lukavcu samo bod s igračem manje i promašenim penalom

[]

24.10.2020. Lukavec. 4. nogometna liga Središta Zagreb – 12. kolo: NK Lukavec- NK Sava Strmec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lukavec i Sava su u vrlo dobroj utakmici po raskvašenom  terenu pružili malobrojnim gledateljima zanimljiv nogometni ugođaj s raznolikim sadržajem i podjelom bodova. Bio je to susret s dva pogotka, dva kaznena udarca (oba u korist domaćina), 9 žutih kartona (6 za domaće) i jedan crveni za kapetana domaćih Luku Borkovića.

Domaći su došli u vodstvo u 13. minuti pogotkom Humeljaka iz kaznenog udarca dosuđenog zbog rušenja Eleza. Obostrano otvorena igra ponudila je nekoliko velikih prigoda na obje strane, a iz jedne takve gosti su izjednačili. Pogrešku obrane domaćina iskoristio je hitri Surjan, sjurio se prema Luteru i sigurno pogodio mrežu za 1:1.

Nakon odmora domaćin je krenuo još agresivnije, a gosti su opasno prijetili iz kontranapada. Lukavec je promašio nekoliko zicera, odnosno vratar Lukić branio je i one lopte za koje se kaže da su neobranjive i prometnuo se u istinskog junaka utakmice. Raspoloženi Lukić je u 88. minuti obranio Humeljaku drugi kazneni udarac (igranje rukom) i tako zaokružio svoju sjajnu predstavu te svojoj momčadi spasio jedan bod.

Domaći su utakmicu završili s igračem manje, jer je u 76. minuti isključen kapetan Borković ”zbog udaranja suparnika u predjelu potkoljenice dok je igra bila u tijeku” (tako je zapisano u službenom zapisniku u napomeni delegata).

Lukavec se s 29 bodova nakon 12. kola (12 9 2 1 30:8 29) bodovno izjednačio na 1. mjestu s Ravnicama (11 9 2 0 24:2 29), koje sutra igraju protiv Odre, trenutno sa 7 bodova na 16. mjestu (11 2 1 8 10:29 7).

4.nogometna liga Središte Zagreb 2020./2021. – 12. kolo

NK Lukavec – NK Sava Strmec 1:1 (1:1)

Lukavec. Igralište ŠRC Lukavec. Gledatelja 50. Subota, 24.10.2020., 15:30 sati. Sudac: Stjepan Mihaljinec (Križanjče). Pomoćnici: Krešimir Sokolić (Novi Golubovec) i Domagoj Filko (Klanjec). Četvrti sudac: Nikola Kožar (Donja Stubica). Delegat: Stjepan Šarić (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Humeljak (13-11m), 1:1 – Surjan (39). Crveni karton: Luka Borković (76.- udaranje suparnika u predjelu potkoljenice dok je igra bila u tijeku).

LUKAVEC: Luter, Lagundžija (od 70. Tuka), Marko Grdenić, Kovačić, Cimeša (od 70. Marijan Grdenić), Humeljak, L.Borković (cap.), Josip Grdenić, Elez (od 61. Kaurin), Puntarić, Krpečanec. Trener: Slaven Batovanja Gičev.

SAVA STRMEC: Lukić, Jakovljević, Crnković, Držić, Cvetković (od 90. Petravić), Surjan (od 83. Klasan), Maruna (cap.), Ćaćić (od 82. Gajger), Motočić (od 61. Duspara), Horvatinec, Gabrica. Trener: Ivan Milas.