[]

25.10.2020. Lekneno. Prva županijska nogometna liga skupina Istok – 10.kolo: NK Posavec (Orle) – NK Vatrogasac (Kobilić). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prvo poluvrijeme utakmice 10. kola 1.ŽNL-e skupina Istok između Posavca i Vatrogasca karakterizirali su česti prekidi, koji su posve nepotrebno dugo trajali i nije bilo puno nogometa. Ipak, domaći su iz jedne polukontre u 19. minuti iznudili kazneni udarac kada se Mostarlić opružio u šesnaestercu nakon kontakta s vratarom Caputom. Mostarlić je bio siguran izvođač s 11m, vratara je poslao u jednu stranu, a loptu u drugu za 1:0.

Nakon trideset minuta gosti iz Kobilića su počeli diktirati događanja na terenu i sve češće ugrožavati vrata Kučana. Štefner se u 38. minuti oslobodio dvojice suparnika i s ruba kaznenog prostora pogodio donji kut za izjednačenje.

Nakon odmora nije se puno toga promijenilo i što se susret sve više bližio kraju, činilo se da su momčadi zadovoljne neodlučenim rezultatom.  U posljednjoj minuti Novak je pogodio mrežu domaćina za tri velika boda i drugu uzastopnu pobjedu Vatrogasca te veliko slavlje navijačke skupine Browing.

Utakmica između Posavca i Vatrogasca imala je i humanitarni karakter, jer je domaćin odlučio donirati kompletan prihod od utakmice za liječenje mladog vratara Karla Sokača, teško ozlijeđenog u prometnoj nesreći u Križevcima.

Prva županijska nogometna liga skupina Istok 2020./2021. – 10. kolo

NK Posavec (Orle) – Vatrogasac (Kobilić) 1:2 (1:1)

Lekneno. Gledatelja 100. Nedjelja, 25.10.2020., 14:30 sati. Sudac: Ivan Marinčević (Mičevec). Pomoćnici: Hrvoje Moslavac i Tihomir Bratković (oba Velika Gorica). Delegat: Milorad Kmetić (Čista Mlaka). Strijelci: 1:0 – Mostarlić (19), 1:1 – Štefner (38), 1:2 – Novak (90).

POSAVEC: M.Kučan (cap.), Šumić, Smolko (od 62. Bencek), Miljković, Buzov, Mostarlić, Augustinović, Šestić, De.Kučan (od 55. A.Breščaković), Radman, Da.Kučan (od 70. Novosel). Trener: -.

VATROGASAC: Caput, Čavar, Antunović, Muhić, Kontić (cap.), Barišić, Ivkić (od 71. Matanović), Šimek (od 46. Grilec), Novak (od 90+1 Kovačić), Klarić, Štefner (od 90+1 Vuković). Trener: Nino Matković.