[]

31.10.2020. Gradići. 4. nogometna liga Središte Zagreb – 13. kolo: NK Gradići – HNŠK Moslavina. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradići su dva puta bili u vodstvu, ali uporni gosti su se oba puta brzo vraćali u rezultatsku ravnotežu te su čak u dramatičnoj završnici propustili odnijeti doma sva tri boda. Domaći su došli u vodstvo pogotkom svog najboljeg strijelca Igora Hajduka u 28. minuti, izjednačio je pet minuta kasnije Dario Cvrtila.

Nakon odmora na raskvašenom i blatnjavom igralištu vodila se teška bitka i s terenom i s loptom, obostrano otvorena igra rezultirala je povoljnim prigodama, ali redali su se promašaji Hrženjaka, Abazija i Brdeka te Batarela i Rekavića na suprotnoj strani. Novi pogoci su postignuti tek u posljednjih 15 minuta.

Prvo je Jurica Brdek više plasiranim nego snažnim udarcem iznenadio vratara i lopta je završila pod gredom za 2:1. Gosti su uzvratili pojačanim naletima i u 82. su izjednačili. Ubačaj s lijeve strane Danko Cerovečki je u skoku glavom produžio u suprotne rašlje za 2:2.

Kazneni udarac za Moslavinu dosuđen je zbog igranja rukom u 88. minuti. Izvođač Cerovečki pucao je prizemno u lijevu stranu vratara Ivana Zagorca, koji je odabrao tu stranu, u padu je odbio loptu i sačuvao mrežu te spasio domaće od poraza.

Gradići su s 21 bodom i utakmicom manje trenutno na 7. mjestu (12 6 3 3 35:20 21). Vodeći na tablici je Lukavec s 32 boda (13 10 2 1 34:8 32), koji u idućem 14. kolu na svom terenu igra protiv Gradića.

Četvrta nogometna liga Središte Zagreb 2020./2021. – 13. kolo

NK Gradići – HNŠK Moslavina 2:2 (1:1)

Gradići. Igralište ŠRC Gradići. Gledatelja -. Subota, 31.10.2020., 14:30 sati. Sudac: Zvonimir Matković (Zagreb). Pomoćnici: Kruno Grabušić (Oroslavje) i Silvija Makar (Petrovsko). Četvrti sudac: Stipo Novak (Zagreb). Delegat: Davor Bjelanović (Sisak). Strijelci: 1:0 – Hajduk (28), 1:1 – Cvrtila (33), 2:1- Brdek (74), 2:2 – Cerovečki (82).

GRADIĆI: Zagorac, Turkalj (od 80. Cedrick), Cindrić, Đuđić (od 46. Božić),  Borovac, Brdek, Abazi, M.Župetić (od 53. Hrženjak), Budimir (cap.), Hajduk, Radoš. Trener: Goran Jelavić.

MOSLAVINA: A.Kovačić, Šenija, Magdić (od 79. Slekovac), Cvrtila (od 85. Borić), Cerovečki, Kostović (od 70. Galogaža), Batarelo, Barišić, Rekavić (cap.), Bača, Glavurdić (od 53. T.Kovačić). Trener: Zoran Buinac.