[]

07.11.2020. 2. nogometna liga Središte Zagreb Juniori 12.kolo: HNK Gorica-NK Maksimir. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Juniori Gorice su u 12. kolu 2. nogometne lige Središte Zagreb nakon 9 pobjeda zabilježili prvi poraz! To je veliko iznenađenje, jer su kao vodeća momčad izgubili od Maksimira, koji je do ove utakmice u konkurenciji 15 timova bio na 11. mjestu!

Utakmica je u prvom poluvremenu bila ravnopravna, s napomenom da je Maksimir igrao bez posebnog respekta prema lideru lige i to se na terenu zorno vidjelo. U završnici prvog dijela Krivec je doveo goste u vodstvo, domaći su ubrzo uzvratili i pogotkom Vujičića izjednačili.

Trener domaćih je nakon odmora uveo tri nova igrača s namjerom da pojača pritisak prema naprijed, ali to nije izazvalo željenu promjenu na terenu. Maksimir je po drugi put u 63. minuti došao u vodstvo tako što je Krivec iskoristio pogrešku obrane i plasirao loptu u mrežu. Konačni rezultat i poraz Gorice zapečatio je Musulin udarcem izvan kaznenog prostora.

Gorica je s 27 bodova i utakmicom manje (10 9 0 1 30:9 27) i dalje prva u konkurenciji 15 timova, ispred Karlovca i Segeste.

Druga nogometna liga Središte Zagreb Juniori 2020./2021. – 12. kolo

HNK Gorica –NK Maksimir 1:3 (1:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja -. Subota, 07.11.2020., 12 sati. Sudac: Luka Kelihar (Velika Gorica). Pomoćnici: Nikola Meić (Donje Podotočje) i Filip Krznarić (Zagreb). Delegat: Tomislav Lukac (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Krivec (42), 1:1 – Vujičić (44), 1:2 – Krivec (63), 1:3 – Musulin (88).

GORICA: Krajina, Drezga (od 53. Brandić), Krsnik, Skrbin, Pušić (od 78. Lulić), Kotrman (od 65. Isaković), Caganić (od 78. Zebec), Banić (od 46. Ribarić), Simichen (od 46. Žuljević), Houdek (od 46. Džemaili), Vujičić. Trener: Mensur Mujdža.

MAKSIMIR: Matovinović, Pekas, Penayo (od 46. L.Ferat), Karlović, Ćuk (od 80. Črgar), Matičević (od 85. Dragozet), Musulin, Krivec, P.Ferat (od 89. Ostrički), Kuš (od 46. Husnjak), Šašo. Trener: Karlo Čop.