[]

13.11.2020. Velika Gorica. HNK Gorica – NK Kustošija, prijateljska utakmica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je nastavila odigravati test utakmice, jer joj jedino to ostaje u prisilnoj prvenstvenoj pauzi (pandemija, stanka zbog obveza hrvatske reprezentacije) i da bi koliko je to moguće ostala u natjecateljskom ritmu. Trener Dambrauskas miksanjem sastava daje prigodu cjelokupnom igračkom kadru određenu minutažu za igru, neke od igrača testira na mjestima u postavi koja nisu njihova uobičajena.

Utakmica protiv Kustošije bila je vrlo ozbiljna test utakmica, pristup obje momčadi bio je kao da se radi o prvenstvenim bodovima. Prvoligaš je u prvom poluvremenu bio nešto bolji, ali je drugoligaš igrao vrlo otvoreno i prijetio je napadima po bokovima. Kelava je sredinom poluvremena imao veliku prigodu kada je pobjegao obrani, ali je požurio s udarcem u ‘1 na 1’ situaciji i lopta je završila u rukama Banića.

Za Goricu zicer nije iskoristio Hamad kada je ubačaj s desne strane iz neposredne blizine prebacio preko vrata. Završnicu prvog dijela obilježio je majstorijama Mudrinski, koji je dvije kardinalne pogreške obrane neumoljivo pretvorio u dva efektna pogotka za vodstvo 2:0.

Nakon odmora izmjene u sastavima donijele su prevagu na stranu Kustošije i Šlogar je u 58. minuti smanjio prednost domaćina. Na suprotnoj strani dva prodora Mitrovića nisu rezultirala pogocima, kao ni nekoliko udaraca iz kuta. Drugoligaš je nakon izrađene akcije u 74. minuti izjednačio pogotkom  Brodića. Isti igrač je svojim drugim pogotkom u završnici kreirao totalni obrat za zasluženu pobjedu gostujuće momčadi.

Pripremna test utakmica

HNK Gorica – NK Kustošija 2:3 (2:0)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja: -. Petak, 13.11.2020., 16 sati. Sudac: Tomislav Landeka. Pomoćnici: Dario Mužar i Josip Vitez (svi Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Mudrinski (43), 2:0 – Mudrinski (44), 1:2 – Šlogar (58), 2:2 – Brodić (74), 2:3 – Brodić (86).

GORICA: Banić, Moro, Steenvoorden, Jovičić, Musa, Suk, Babec, Dvorneković (cap.), Hamad, Mitrović, Mudrinski (još su igrali: Kahlina, Glasnović, Kalik, Zorica, Zavalić, Pršir, Dieye, Cahani). Trener: Valdas Dambrauskas.

KUSTOŠIJA: Klemenčić, Barada, Šušković Jakopec (cap.), Šimunić, Turković, Plantak, Donald, Jurčec, Kelava, Ljubanović, Havojić (još su igrali: Klanac, Vištica, Brodić, Šlogar, Vukelić, Ivanković, Milinović, Regvar, Matteoni, Špoljarić). Trener: Ivica Landeka.