[]

15.11.2020. Kobilić. Prva županijska nogometna liga skupina Istok – 13. kolo: NK Vatrogasac – NK Meštrica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac je u 13. kolu pobijedio Meštricu i tako zabilježio 5. uzastopnu pobjedu, koja ga je već dovela na 4. mjesto prvenstvene tablice. Momčad iz Kobilića pobjeđuje sve redom još od 8. kola (Dubrava 3:0, Posavec 2:1, Kloštar 2:0, Gaj 2:1, Meštrica 3:2), u 9. kolu bila je slobodna. Nakon odigranih 12 utakmica Vatrogasac s 22 boda (12 7 1 4 19:17 22) trenutno je na 4. mjestu.

Protiv Meštrice domaći su imali perfektno otvaranje, jer je Ivkić u 2. minuti poentirao za vodstvo, koje je Čavar povisio u 21. minuti na 2:0. Samo pet minuta kasnije Britvec je pogodio mrežu iza Caputa i susret učinio otvorenim.

Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu u strijelce se kod domaćih upisuje rekonvalescent Matanović, koji ozljedu koljena vuče već tjednima, i domaći su opet na plus dva. Britvec svojim drugim pogotkom u 59. minuti smanjuje na 3:2. Meštrica se posve otvara i preko bočnih napadača Hanachija i Galovića napada vrata domaćih, ali na njihove povratne lopte Britvec, Skorin i ostali ne uspijevaju izjednačiti. Udarce iz kuta u skoku otklanjaju Čavar i Antunović, a ostatak rješava Caput.

Vatrogasac u idućem 14. kolu (srijeda, 18. studenog 2020.) igra protiv Dinamo Hidrela u Novom Čiču, a Meštrica doma dočekuje vodeći Kloštar.

Prva županijska nogometna liga skupina Istok 2020./2021. – 13. kolo

NK Vatrogasac – NK Meštrica (Gornja Lomnica) 3:2 (2:1)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja -. Nedjelja, 15.11.2020., 14 sati. Sudac: Zvonimir Landeka. Pomoćnici: Luka Kelihar i Davor Merkaš (svi Velika Gorica). Delegat: Milorad Krnetić (Čista Mlaka). Strijelci: 1:0 – Ivkić(2), 2:0 – Čavar (21), 2:1 – Britvec (26), 3:1 – Matanović (50), 3:2 – Britvec (59).

VATROGASAC: Caput, Šošić (od 46. Sambol), Čavar, Antunović, Muhić, Kontić (cap.), Barišić (od 75. Kovačić), Matanović (od 69. Grilec), Novak (od 90. Pavić), Ivkić, Klarić. Trener: Nino Matković.

MEŠTRICA: Košutić, Cundeković (od 72. Orečić), Radaš, Bartolović, Hanachi, Hanžek (od 88. Mrvac), Miličević (cap.), Britvec, Skorin, Šečić, Galović. Trener: Matija Šimunović.