[]

18.11.2020. Gornja Lomnica. Prva županijska nogometna liga Skupina Istok – 14. kolo: NK Meštrica – NK Kloštar (Kloštar Ivanić). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Meštrica je po prohladnom i maglovitom vremenu pobijedila vodeći Kloštar u utakmici u kojoj je dolazilo do rezultatskog obrata, ali pobjeda domaćina je zaslužena.

Brzopotezno vodstvo u samo dvije minute rezultat je agresije domaće momčadi i pogrešaka gostujućeg sastava. Prvi pogodak postigao je Galović iz ispravno dosuđenog kaznenog udarca, a isti igrač je prodor i ubačaj Miličevića s desne strane prizemnim udarcem sigurno pretvorio u 2:0. Gosti su smanjili u 30. minuti pogotkom Knezeka, koji je rutinirano kaznio nespretnost obrane i neometano pogodio nebranjeni dio vrata.

Gosti su aktivnije krenuli u drugom poluvremenu i već u 50. minuti izjednačili. Opet je to bila velika pogreška obrane domaćih koji su zapravo visoki centaršut Vraneka propustili u mrežu. Deset minuta kasnije sjajna akcija domaćih i majstorski završetak Miličevića, koji se driblingom oslobađa suparnika i oštrim udarcem pogađa donji kut za 3:2. Meštrica je do kraja propustila tri velike prigode za uvjerljiviju pobjedu.

Meštrica je s 21 bodom (13 6 3 4 31:18 21) na 7. mjestu prvenstvene tablice, a Kloštar je s 28 bodova (13 9 1 3 26:12 28) usprkos porazu ostao na vodećoj poziciji.

Prva županijska nogometna liga skupina Istok 2020./2021. – 14. kolo

NK Meštrica – NK Kloštar 3:2 (2:1)

Gornja Lomnica. Igralište ŠRC Gornja Lomnica. Gledatelja -. Srijeda, 18.11.2020., 11 sati. Sudac: Mario Stanić. Pomoćnici: Dario Pranjić i Fabijan Šekerija (svi Dugo Selo). Delegat: Željko Stepanić (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Galović (8-11m), 2:0 – Galović (10), 2:1 – Knezek (30, 2:2 – Vranek (50), 3:2 – Miličević (60).

MEŠTRICA: I.Mihalinčić (cap.), Cundeković, G.Mihalinčić, Bartolović, Hanžek (od 90. Habuš), Miličević (od 75. Košutić), Britvec, Skorin, Šečić, Galović (od 71. Hanachi), Radaš. Trener: Matija Šimunović.

KLOŠTAR: Pavičić, Slivar, Babić, Pukljak, Šestan (od 80. Antolković), Knezek (od 86. Jerković), Joveš, Jandrić, Vranek (od 63. Ivanković), Bungić, Vešligaj. Trener: Dražen Jambrečina.