[]

18.11.2020. Lekneno. Prva županijska nogometna liga Skupina Istok – 14. kolo: NK Posavec (Orle) – NK Gaj (Gaj). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Posavec je tek u posljednjoj minuti utakmice postigao pogodak za pobjedu, treću jesensku. Domaći su se u prvom poluvremenu ispromašivali, a gosti su očito bili zadovoljni jednim bodom i nisu se isticali napadačkim akcijama.

Upornost Mostarlića da sudac konačno pokaže na bijelu točku isplatila se u 73. minuti kada je srušen, dileme nije bilo, ispravna odluka suca. Mostarlić je vratara poslao u jednu, a loptu u drugu stranu za zasluženo vodstvo. Radost domaćina nije dugo trajala, jer su gosti izjednačili efektnim pogotkom Maria Benka, koji je ubačaj s lijeve strane na prvu vratnicu proslijedio u suprotni kut.

Posljednjih desetak minuta oba suparnika su pokušavala doći do pobjede, napadi su se izmjenjivali, vratari su dobro reagirali i mreža se nije zatresla sve do posljednje minute. Mostarlić je kontrolirao loptu, obrana ga je zatvorila, ali on je pogurnuo loptu do Župetića, koji s desetak metara pogađa donji kut za 2:1 i veliko oduševljenje svoje momčadi te treću pobjedu u jesenskoj polusezoni.

Posavec (13 3 2 8 15:32 11) je s 11 bodova trenutno na 13. mjestu.

Prva županijska nogometna liga skupina Istok 2020./2021. – 14. kolo

NK Posavec (Orle) – NK Gaj (Gaj) 2:1 (0:0)

Lekneno. Gledatelja -. Srijeda, 18.11.2020., 14 sati. Sudac: Tomislav Tadijanović (Ivanić Grad). Pomoćnici: Fran De Villa (Križ) i Josip Očić (Bunjani). Delegat: Stjepan Petrac (Gornja Lomnica). Strijelci: 1:0 – Mostarlić (73-11m), 1:1 – Mario Benko (79), 2:1 – Župetić (90).

POSAVEC: Starešinić, Budinski, Miljković, M.Breščaković, Buzov, Mostarlić, A.Breščaković (cap.), Bencek (od 83. Šumić), Smolko, De.Kučan, Ščrbak (od 69. Župetić). Trener: -.

GAJ: Kosovec, Matej Benko, Šurmin, Grgoić (od 83. Preljević), Marin Palikuća, Leljak, J.Gomerčić (cap.), M.Gomerčić, Jankovec, Marinko Palikuća (od 46. Mario Benko), Tomić. Trener: Tomislav Biškupec.