[]

22.11.2020. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša – 07. kolo: HRK Gorica – MRK Sesvete. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rukometaši Gorice su u derbi susretu 7. kola deklasirali do danas vodeće Sesvete i preuzeli vodstvo na prvenstvenoj ljestvici. Utakmica je u prvom poluvremenu bila donekle izjednačena, domaći su imali prednost od 1-3 gola razlike (8:5, 9:6, 10:7, 12:10), gosti nisu bili niti jednom u vodstvu, samo su četiri puta izjednačili (1:1, 4:4, 5:5, 12:12).

Jedino vodstvo na utakmici Sesvete je imalo na početku drugog poluvremena (12:13), Gorica je odmah uzvratila (14:13) i nakon izjednačenja 14:14 se odvojila (18:14, 20:15, 23:16). Lucijan Bura je igrao simultanku, postigao je 14 pogodaka, 12 iz igre, supraničku obranu doveo je do očaja. Zanimljivo, ili zapravo nerazumljivo, gosti su pokušali Buru zaustaviti ‘flasterom’, ali tek kod rezultata 27:18?! Trener Andrija Nikolić napravio je logičan potez, izvukao je Buru iz igre.

Buri je odlično asistirao kapetan Hrvoje Ceković, koji je od svojih 7 golova 4(2) postigao u prvom poluvremenu, a Bura je u prvom postigao 5(1), u drugom 9(1). Gorički vratari Tomislav Sladoljev i Stipe Purić odlični, obrambeni zid vrhunski. Gorica je bez izgubljene utakmice na prvom mjestu s 11 bodova (6 5 1 0 169:136 11), Sesvete su na drugom mjestu s 10 bodova (7 5 0 2 213:190 10).

Paket24 Premijer liga 2020./2021. – 07. kolo

HRK Gorica – RK Sesvete 30:23 (12:12)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Bez gledatelja. Nedjelja, 22.11.2020., 19 sati. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (oba Osijek). Delegat: Zlatko Ladić (Sraćinec).

GORICA: Sladoljev, Purić, Ceković 7(1), Goričanec 2, Negran 1, Šalić, Čakarić 3, Grizelj, Kraljević 1, Bura 14(2), Barišić, Svržnjak 1, Tomašić 1, Ljubić. Trener: Andrija Nikolić.

SESVETE: Mudrinjak, Brezinščak, Krndelj 6(1), Topić 1, Potnar 1, Matić 3, Jelovčić 1, Strbad 1, Mišković, Vušić, Šuker, Krešić 3, Jurić 2, Gavrić 1, Rukavina 1, Sirotić 3. Trener: Silvio Ivandija.

Sedmerci: Gorica 4(3), Sesvete 3(1). Isključenja: Gorica 8 min., Sesvete 6 min (Matić, 3×2 min. diskvalifikacija).