[]

24.11.2020. Premijer liga košarkaša – 10. kolo: KK Gorica – KK Hermes Analitica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Košarkaši Gorice su u odgođenoj utakmici 10. kola visoko porazili Hermes Analiticu i tako se donekle iskupili za neočekivani poraz prije dva dana protiv Dubrave. Prva četvrtina je bila zanimljiva samo zbog stalnog mijenjanja prednosti s jedne na drugu stranu (0:5, 7:5, 11:7, 11:14, 13:16, 17:16, 17:18), a Borna Kapusta je u zadnjim sekundama jednim slobodnim bacanjem i tricom donio domaćoj momčadi ipak vodstvo (21:18) na kraju prve dionice.

Druga četvrtina je pokazala veliki kvalitetnu razliku između ove dvije momčadi, to se zorno prikazivalo na semaforu (24:18, 32:24, 47:29) i na odmor se otišlo s 20 poena prednosti za momčad domaćina (54:34).

Momčad Hermesa ‘nestala’ je s parketa u drugom poluvremenu, domaći su pogađali koš sa svih distanci i tri minute prije kraja Kapusta je tricom pogodio za 102:60. Konačni rezultat je 46 poena viška za domaćina – 113:67. Prvo ime utakmice je Lovro Mazalin s 21 poenom i 17 skokova, odličan Karlo Uljarević s 15 poena (2/3 za tri, 5/5 za dva i 6 skokova). Kod gostiju dvocifreni samo Dario Gazić (14) i Bruno Perić (10).