[]

04.03.2021. Obrezina. Prva županijska nogometna liga Skupina Istok – 19. kolo: Mladost – Vatrogasac (Kobilić). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mladost je u derbiju susjeda pobijedila Vatrogasac i pretekla ga u trenutačnom poretku. Pogodak kapetana Marija Tadića već u 2. minuti za vodstvo domaćih usmjerio je utakmicu u obostrano otvorenu igru. Gosti su u prvom poluvremenu stalnim pritiskom tražili izjednačenje, domaći su pojačanom obranom prijetili iz kontranapada.

Vatrogasac je poravnanju rezultata najbliže bio u 35.minuti nakon iznenadnog udarca Matkovića i dvije minute kasnije kada je Novak zakasnio za djelić sekunde da iz neposredne blizine pospremi ubačaj Ivkića u mrežu.

Nastavak susreta nije bitno donio drugačiji razvoj događanja na terenu, ali su prijetnje domaćih bile konkretnije. Mladost je povećala vodstvo sredinom drugog poluvremena zahvaljujući neopreznosti obrane gostiju i upornosti Periše. Antunović je imao loptu pod kontrolom i zagrađivao je da završi u golautu, ali Periša se na samoj liniji izborio za loptu, ubacio je na prvu vratnicu i u gužvi se od Čavara odbila u mrežu – 2:0!

Gosti su u 84. minuti smanjili zaostatak kada je Novak iz blizine zakucao loptu u mrežu za 2:1, nakon ubačaja Ivkića s desne strane. Do kraja se nije ništa promijenilo i domaći su burno proslavili treću proljetnu pobjedu.

Prva županijska nogometna liga skupina Istok 2020./2021., 19 kolo

NK Mladost – NK Vatrogasac (Kobilić) 2:1 (1:0)

Obrezina. Igralište: ŠRC Mladost. Gledatelja: -. Subota, 03.04.2021., 16 sati. Sudac: Petar Jerbić. Pomoćnici: Tihomir Bratković (oba Velika Gorica) i Tomislav Prpić (Zagreb). Delegat: Stjepan Petrac (Gornja Lomnica). Strijelci: 1:0 – M.Tadić (2), 2:0 – Čavar (68-ag), 2:1 – Novak (84).

MLADOST: Miklec, Stanušić, Šorša, M.Tadić (cap.), B.Ivančić, Smajić, M.Ivančić, Periša (od 90. Rajičević), Pejak (od 65. Kadoić), Selihar (od 86. Lacković), Zrnčić (od 84. Havidić). Trener: Josip Tadić.

VATROGASAC: Caput, Šošić, Čavar, Antunović, Muhić, Kontić (cap.), Ivkić, Landeka (od 75. Vuković), Batinić (od 27. Novak), D.Matković, Štefner (od 75. Grilec). Trener: Nino Matković.

Redoslijed: 1. Kupa (Pokupsko) 36 (17 11 3 3 37:16), 2. Meštrica 34 (18 10 4 4 44:21), 3. Kloštar 34 (18 10 4 4 36:19), 4. Mladost 32 (16 10 2 4 39:13), 5. Vatrogasac 32 (17 10 2 5 31:23), 6. Lonja 30 (17 9 3 5 26:19), 7. Ban Jelačić 28 (15 8 4 3 33:25), …