Simon kao staro vino

[]

U 20. kolu HT Premijer lige večeras su se u Domu sportova sastali Cedevita Junior i Gorica, a pobjedu su rezultatom 101:86 odnijeli domaćini iako je Gorica prijetila do pred kraj.

Vitamini su energičnije otvorili susret i brzo uspostavili dominaciju na parketu te poveli 14:4. Gorica je pokušavala parirati preko Lužaića koji postiže 8 poena u prvoj četvrtini. Međutim, prednost domaćih do kraja ove dionice narasla je na 31:16 ponajviše zahvaljujući Simonu koji je ugradio 10 poena bez promašaja.

U 13. minuti Ciani podiže razliku na +20 (38:18) i prijetio nam je potop. Srećom u 15. minuti Gunjina postiže prvu tricu za Goricu, a malo zatim Lužaić tricom vraća na samo 10 razlike (40:30). U 19. minuti i Porobić se upisuje u rubriku 3 poena i Bikovi su bili na samo -7 (45:38). Na žalost, tada se opet upalio Simon i na veliki odmor otišlo se s rezultatom 52:41.

Drugo poluvrijeme polaganjem otvara Batur, a par minuta kasnije poslije trice Uljarevića bilo je samo -6 (59:53). U 27. minuti Batur nas vraća na samo posjed razlike (62:60), ali opet Simon veže nekoliko poena i četvrtina završava 75:67.

Zadnju dionicu poenima je otvorio Topolović za +10 Cedevite, ali Bikovi se nisu predavali i u 35. minuti Lužaić smanjuje na samo 4 poena razlike (82:78). Na žalost, snage za potpuni preokret nije bilo i Vitamini u samoj završnici odlaze do +15 (101:86).

Goricu su predvodili Milan Lužaić s 26 poena, Karlo Uljarević s 14 poena, 4 skoka i 4 asista, Ante Mašić s 13 poena i 10 skokova, Jure Gunjina s 11 poena, 9 skokova i 7 asistencija te Ivan Batur s 10 poena.

Kod Cedevite su se istaknuli Renato Serdarušić s 23 poena i 9 skokova te Krunoslav Simon s 21 poenom, 5 skokova i 5 asista uz samo 1 promašaj danas.