Poraz juniora na startu kvalifikacija

[]

ŠANAC – GORICA  88:83 (23:20, 19:20, 23:23, 23:20)

Juniori Gorice započeli su jučer u Karlovcu kvalifikacije za prvu ligu porazom od ekipe Šanca.

Nakon početnog ispitivanja snaga i igre koš za koš mladi Bikovi su sredinom 1. četvrtine poveli 9:13. Tada je uslijedio pad u igri i serija domaće ekipe 14:0. Srećom, u finišu ove dionice Mudrinić je vezao dvije trice i na mali odmor se otišlo s rezultatom 23:20.

Drugu četvrtinu Šanac je otvorio serijom 9:0 i otišao na dvoznamenkastu prednost (32:20). Mladi Bikovi zaigrali su tada s puno više angažmana i u 19. minuti Vukadin tricom smanjuje na samo –2 (40:38). Poluvrijeme je zatvorio Ružić za 42:40, a isti igrač nas krajem 3. četvrtine tricom dovodi u vodstvo 61:63.

Na žalost, Šanac uzvraća tricom i dodatnim slobodnim bacanjem pa se na zadnji mali odmor opet odlazi s 2 poena prednosti u korist domaće ekipe (65:63). Zadnje vodstvo na utakmici imali smo u 32. minuti poslije koša Lacića (67:68), ali posljednje minute igramo bez isključenih Vukadina i Mudrinića pa Karlovčani odlaze na +6 (79:73). U finišu utakmice Baričić s dvije trice vraća nadu jer dolazimo na samo –2 (85:83), ali do potpunog preokreta nije došlo i poraz je bio neizbježan.

Mladići pod vodstvom Nikole Piacuna hrabro su se borili, ali kad protivnik ima 40 slobodnih bacanja teško je očekivati išta više od časnog poraza.

Šanac: Moše 9, B.Bublić 2, Jakić 30, I.Bublić 16, Brozović 24, Lešić, Jurčić, Grdić, Frketić 7, Grdić.

Trener: T.Panjević

Gorica: Ružić 23, Lacić 16, Mudrinić 16,  Baričić 13, Vukadin 6, Stojanov 4, Dragojević 4, Tomić 1, Buzov, Stipić, Svetlošak

Trener: N.Piacun