Dugo Selo nadigralo Zrinjevac 1937

[]

U sklopu suradnje KK Gorica i KK Zrinjevac 1937 mladi košarkaši Gorice nastupaju u 3. ligi pod kapom Zrinjevca kako bi stjecali neophodno seniorsko iskustvo. Nakon pobjede u 1. kolu protiv Novske ovaj put je uslijedio poraz u Dugom Selu protiv istoimenog domaćina rezultatom 80:60.

TREĆA LIGA – CENTAR, 2. KOLO 1. 2. 3. 4. KRAJ
Dugo Selo 17 19 25 19 80
Zrinjevac 1937 10 15 19 16 60
36:25 44:35

Glavni moment utakmice desio se zapravo i prije ulaska u dvoranu. Naime, naši su se mladići pokočili čekajući gotovo sat vremena na ulazak u dvoranu zbog kašnjenja osobe s ključevima.

Nakon kratkotrajnog zagrijavanja i uvodnih par minuta vidjelo se da nismo u pravom ritmu i domaćini tricom Baričevića odlaze na +10 već u 7. minuti (14:4). Ova razlika se više manje provlačila kasnije kroz cijelu utakmicu sve do zadnje minute i rezultata 72:60. Tada domaćini serijom 8:0 zatvaraju susret i odlaze na okruglih +20 (80:60). Poraza nas je koštao očajan vanjski šut (trica 1/20) i bezbroj gostujućih napadačkih skokova kojima su produžavali napad sve do poentiranja.

U našoj ekipi istaknuo se neumorni Nino Kotrulja s 32 poena, a jedini dvoznamenkasti suigrač bio mu je Andrej Mudrinić s 12.

Kod domaćina najefikasniji su bili Karlo Baričević s 35 i Daron Pomper s 24 poena.

Dugo Selo:
Karlo Baričević 35, Daron Pomper 24, Kian Petrović Kovačić 7, Luka Josipović 6, Bernard Vranić 4, Marin Brekalo 4, Matija Kuprešak 0, Rene Misović 0, Luka Šutalo 0, Josip Šarić 0, Petar Mlikota 0, Nikola Piljić 0.