Juniori na korak do 1. lige

[]

Juniori Gorice danas su imali veliki test i uspješno ga položili. U skupini A kvalifikacija za 1. ligu morali su pobijediti dosad neporaženu ekipu Zapada kako bi izborili 2. poziciju koja vodi do izlučne utakmice s prvoplasiranom ekipom skupine B. Također, imali su i šansu uloviti prvo mjesto pod uvjetom da pobjede s bar 15 poena razlike jer bi se tada zatvorio trokut između Gorice, Zapada i Šanac Karlovca u kojem bi tada Goričani imali najbolji međusobni omjer.

Nakon početnog ispitivanja snaga gosti su poveli 5:7, ali Kotrulja je vezao 4 poena i prešli smo u vodstvo. Stojanov je nastavio niz sa 6 novih poena, a Mudrinić je zatvorio četvrtinu tricom za 22:11.  Poslije malog odmora mladi Bikovi su nastavili u istom ritmu povećavati prednost, a Zagrepčanima se ukazala nada kad je u 17. minuti Stipić vezao dvije trice za 37:27. Međutim, poluvrijeme zatvaramo serijom 7-0 i na veliki odmor odlazimo s +17 (44:27) tako da smo željenu razliku ostvarili već u prvih 20 minuta.

U nastavku još bolja igra naših. Ružić tricom podiže na +20 (47:27), a Mudrinić još jednom tricom zatvara i ovu četvrtinu za vodstvo 69:42. U 33. minuti Stojanov podiže našu prednost na +30 (73:43), a najveću razliku imali smo u 36. minuti nakon što je Lacić vezao 4 poena +39 (85:46). Konačnih 89:53 značilo je da Bikovi osvajaju prvo mjesto u skupini, a Zapad je jedva sačuvao drugu poziciju. Sada nas očekuje finalna utakmica s drugoplasiranom ekipom iz skupine B, a to će najvjerojatnije biti Hermes Analitica.

Našim mladim snagama odlično su rukovodili treneri Hani Istanbuli i Dado Sadžak koji su uskočili kao vatrogasno rješenje nakon odlaska dosadašnjeg trenera Nikole Piacuna.

Gorica: Stojanov 20, Mudrinić 19, Kotrulja 15, Ružić 11, Ninić 9, Baričić 5, Dragojević 4, Lacić 4, Vukadin 2, Buzov, Svetlošak, Stipić

Zapad: Brkić 24, Stipić 16, Miličević 6, Vučković 5, Đuranec 1, Čizmar 1, Aralica, Šimić, Acman, Klasan