KK Zrinjevac 1937 – KK Sisak 85:73

[]

Suradnja Gorice i Zrinjevca pokazala se kao pun pogodak jer naši juniori stječu neophodna iskustva u seniorskoj košarci. U sklopu 3. muške lige jučer je Zrinjevac 1937 svladao goste iz Siska rezultatom 85:73.

Mladi Bikovi počeli su dosta rastrzano pa Sišćani koriste priliku i u 7. minuti bili smo na -6 (7:13). Trener Tonći Mašina s nekoliko izmjena promijenio je ritam utakmice pa smo napokon uspostavili  ravnotežu na terenu. Do kraja četvrtine došli smo na -3 (15:18), a već u 15. minuti preko Kotrulje i do prvog vodstva (23:22).

Tricom Baričića u 17. minuti otišli smo na +7 (29:22), a jednaka razlika bila je i na kraju poluvremena (37:30). Početkom nastavka gosti s nekoliko slobodnih bacanja vraćaju neizvjesnost (37:33), ali Kotrulja veže 7 poena za prvu dvoznamenkastu razliku u našu korist(43:33). Iako smo u 18. minuti bili na +16 (59:43) gosti se nisu predavali i serijom 10:0 završili su četvrtinu za još uvijek neizvjesnih 59:53.

Početkom zadnje dionice gosti su krenuli svom silinom, ali Kotrulja je s 11 vezanih poena održavao konstantnu prednost. Nadovezao se i Tomić s nekoliko preciznih ubačaja i u 39. minuti prelomili smo utakmicu pobjegavši na nedostižnih +15 (82:67). Konačnih 85:73 značilo da je da Zrinjevac osvaja nove bodove i s dvije pobjede u prva tri kola pozicionira se u gornji dio tablice.

Tonći Mašina, trener Zrinjevca 1937: „Svaka pobjeda naše razvojne ekipe u ovoj ligi nas veseli tako da čestitam igračima na pobjedi. Igrači koji su ušli s klupe dali su dobar impuls u intenzitetu igre u obrani i trčanju što je jako važno u stvaranju preduvjeta za dobar rezultat. Naravno, ukazali smo im na učinjene pogreške koje se moglo izbjeći i kako to korigirati kroz usmjereni trenažni proces. Očekujemo od ovih mladih igrača da u nastavku natjecanja pokažu “glad” za učenjem košarke, a rezultat će biti indikator trenerima o razvoju pojedinaca.”