Kadeti startali pobjedom

[]

Kadeti Gorice izborili su kroz kvalifikacije 2. ligu i zatim u 1. kolu odmah startali pobjedom. Na gostovanju u Zagrebu protiv ekipe Maksimira mladići pod vodstvom Dade Sadžaka slavili su rezltatom 82:87.

II. KADETSKA LIGA, 1. KOLO 1 2 3 4 KRAJ
Maksimir 20 22 23 17 82
Gorica 26 23 21 17 87
11.11.2023. 42:49 40:38
Maksimir
Ante Bulum 18, Marin Balagović 16, Bartol Patačko 14, Luka Galo 12, Kruno Mijoč 10, Matko Rajić 10, Ivan Arambašić 2, Matej Špoljarić 0, Karlo Frankol 0, Jan Knežević 0, Josip Ante Jolić 0, Patrik Marković 0.
Gorica
Jure Kozina 39, Fabijan Hum 12, Petar Gruja 10, Mihael Badanjak 9, Filip Klepac 6, Vito Jularić 5, Zvonimir Omerzo 4, Šimun Štimac 2, Jakov Šušković 0, Frane Biluš 0, Vito Jukić 0, Roko Brnić 0.
Trema je sputala naše kadete u prvih nekoliko minuta pa je Maksimir poveo 17:8. Međutim, serijom 13:0 preuzeli smo vodstvo i držali ga do poluvremena (42:49). Maksimir se nije predavao i u 28. minuti na kratko je prešao u vodstvo (61:60). Kozina je brzo uzvratio i vratio nas u pozitivu, a isti igrač prelomio je utakmicu kada je u 38. minuti položio za dvoznamenkastu prednost mladih Bikova (72:82). Konačnih 82:87 značilo je da smo gostujućom pobjedom otvorili sezonu na najbolji mogući način, a u sljedećem kolu moramo potvrditi bodove na domaćem terenu protiv Zaboka.