Poraz juniora protiv Cedevite junior

[]

Juniori Gorice poraženi su jučer kasno na večer u 1. kolu 1. juniorske lige na gostovanju protiv Cedevite Junior rezultatom 88:58.

I. JUNIORSKA LIGA, 1. KOLO 1 2 3 4 KRAJ
Cedevita Junior 17 30 21 20 88
Gorica 15 8 20 15 58
14.11.2023. / 21:00 47:23 41:35
Cedevita Junior
Noa Zemljić 23, Noa Škrobot 13, Lovre Pešić 12, Petar Ivančić 12, Dino Subašić 11, Andrija Barać 6, Ivan Pavković 5, Luka Galić 4, Marko Kovač 2.
Gorica
Nino Kotrulja 28, Branko Stojanov 10, Matej Ružić 9, Ante Tomić 4, Fran Stipić 3, Jakov Ninić 2, Marko Baričić 2, Teo Vukadin 0, Manuel Lacić 0, Lovro Buzov 0, Karlo Dragojević 0, Andrej Mudrinić 0.

Ravnopravno su se držali mladi Bikovi u 3 odigrane dionice, no presudna je bila druga četvrtina koju su izgubili 30:8. U toj dionici Vitamini su imali sudački poguranac kojeg su dobro iskoristili. Naime, nakon što su Goričani u 1. četvrtini stigli zaostatak 15:8 i potpuno se razigrali, početkom druge u par navrata su preko Kotrulje i poveli. No, sudački kriterij tada se naglo promijenio i unatoč brojnim udarcima koje su naši mladići primali domaćinima nije sviran niti jedan jedini prekršaj. Slično je bilo i s ostalim elementima igre gdje se našima uzimala lopta na razne kreativne načine dok su se protivniku tolerirali očigledni koraci, 3 sekunde prilikom kampiranja u našem reketu, kretanje u blokovima itd. itd.

Vitamini su iskoristili pruženu ruku i serijom 19:0 preokrenuli rezultat na 40:21 trasiravši put prema pobjedi. Nakon uloženog prigovora u poluvremenu kriterij suđenja vratio se u normalu, ali pobjednik je već bio odlučen.

Unatoč porazu pokazali su mladi Bikovi da se mogu nositi s kvalitetnim suparnikom, ali na najvišem nivou juniorskog natjecanja moraju se zabijati „ziceri” kojih je bilo dosta promašenih, a lopta se ne smije olako gubiti.

U 2. kolu imamo priliku za popravni kada dočekujemo ekipu Bosca iz Zagreba.