Tanta startao pobjedom

[]

Novi trener juniora Gorice, koji ujedno vodi i ekipu Zrinjevca 1937, debitirao je na klupi pobjedom protiv Petrinje 95:74

TREĆA LIGA – CENTAR, 5. KOLO 1 2 3 4 KRAJ
Zrinjevac 1937 16 28 26 25 95
Petrinja 22 18 23 11 74
18.11.2023. / 17:30 44:40 51:34
Zrinjevac 1937
Nino Kotrulja 24, Lovro Došen 23, Branko Stojanov 12, Jakov Ninić 9, Karlo Dragojević 9, Stipe Perica 7, Andrej Mudrinić 5, Ante Tomić 4, Andrej Lovrić 2, Matej Ružić 0, Manuel Lacić 0.
Petrinja
Franko Kelava 20, Karlo Krnjaić 20, Fran Bezak 16, Andrija Mikulić 8, Igor Kosturin 6, Domagoj Šako 4, Dino Jakopinec 0, Sven Stapar 0, Aleksandar Debeljak 0, Marino Križanović 0.

Gorički juniori i nekoliko mlađih goričkih seniora (Došen, Perica, Lovrić) razvijaju se ove sezone braneći boje Zrinjevca 1937. Prije nekoliko dana dobili su i novog trenera, a riječ je o splitskom stručnjaku Filipu Tanti koji je danas po prvi put vodio našu mladu ekipu u prvenstvenom susretu.

Prije prvog sučevog zvižduka održana je minuta šutnje u znak sjećanja na Vukovar i Škabrnju i sve stradalnike domovinskog rata.

Iz nekog razloga mladi Bikovi svoje utakmice počinju u grču što redovito protivnike dovodi u prednost koju poslije moramo stizati, a tako je bilo i ovaj put. Petrinjci su u 10. minuti poveli s 9 poena prednosti (13:22) i srećom da je četvrtinu tricom zaključio Kotrulja za podnošljivih -6 (16:22). Početkom druge dionice razigrali su se Kotrulja i Došen i poslije nekoliko minuta vodimo s 5 poena prednosti (31:26 i 33:28). Gosti se nisu predavali i u nekoliko navrata poravnavaju rezultat (36:36, 38:38), a poluvrijeme zatvara Mudrinić za ipak naše vodstvo 44:40.

Na otvaranju 2. poluvremena Petrinjci su opet bolji i preko Kelave oni odlaze na +5 (50:55). Srećom, Ninić je uzvratio tricom, a u 29. minuti Stojanov nas vraća u vodstvo (62:61) koje više nećemo ispuštati do kraja utakmice. U 34. minuti Dragojević pogađa za prvo dvoznamenkasto vodstvo jedne ekipe na utakmici (76:65) i gosti više nisu imali snage da se vrate u susret. Do kraja se prednost Zrinjevca samo povećavala sve do konačnih 95:74 što nam je najuvjerljivija pobjeda do sada. U sljedećem kolu smo slobodni, s omjerom 3-2 nalazimo se u gornjem dijelu tablice, a trener Tanta imat će vremena za dodatno uigravanje naših mladih snaga.

Nino Kotrulja, igrač utakmice: „Danas smo odigrali prvu utakmicu pod novim vodstvom na trenerskoj poziciji. Ekipa Petrinje je cijelu utakmicu igrala usku obranu. Iz tog je razloga bilo teže probijati pa smo više napadali vanjskim šutom te tranzicijom na nepostavljenu obranu. Čestitke novom treneru i ekipi na borbi te se već od sljedećeg tjedna okrećemo kontinuiranom radu i novoj utakmici.”