Poraz Goričana u Puli

[]

U 9. kolu 1. muške lige Bikovi su danas gostovali u Puli protiv KK Stoja i lišeni usluga svog ponajboljeg igrača Jure Gunjine nisu uspjeli doći do bodova s još jednog gostovanja. Zaslužena pobjeda domaćina rezultatom 79:69.

Goričani su nakon napornog puta počeli dosta ukočeno što domaćini koriste i otvaraju utakmicu serijom 12:2. Trener Miron Češkić bio je primoran na minutu odmora poslije koje Goričani preko Kotrulje i Porobića hvataju priključak i do kraja četvrtine smanjili smo razliku na -3 (21:24).

Poslije malog odmora vodila se izjednačena borba, a Klepo nas je tricom u 18. minuti doveo i do prvog izjednačenja (37:37). Poluvrijeme je zatvorio Šutalo za 41:40, a zanimljivo da su obje ekipe imale visok postatk za 3 poena: 4 od 7 Stoja i 5 od 9 Gorica.

U prvim minutama drugog poluvremena Dasko veže dvije trice za domaćine i Puležani odlaze na 48:41. Goričani opet moraju loviti zaostatak u čemu su i uspjeli kada u 27. minuti Porobić postiže tricu za 53:53. Na kraju četvrtine na semaforu je stajalo 58:56 i činilo se da nas čeka uzbudljivih 10 minuta završnice. Na žalost, uslijedio je energetski pad Bikova i serijom 11:2 domaćini odlaze na dvoznamenkastu razliku (69:58). Tračak nade ukazao se u 37. minuti kada smo pri rezultatu 71:65 u dva navrata imali priliku da vratimo utakmicu unutar jednog posjeda, ali prilika je propala i Stoja rutinski finišira utakmicu za konačnih 79:69.

Domaćini su na kraju imali bolji postotak trice (42%) nego Goričani za slobodna bacanja (36%), a tako se teško dolazi do bodova.
Goričane su danas predvodili Vito Porobić sa 16 poena, 3 skoka i 4 asista te Martin Klepo s istim brojem poena, 7 asistencija i 4 skoka. Nino Kotrulja je pridodao 11 poena, a Kristijan Šutalo se zaustavio na 10 poena i 9 skokova.

Kod domaćina su se istaknuli Aleksa Matić s 21 poenom i Sandro Kordiš s 20 poena i 10 skokova.