Zrinjevac u Otočcu uvjerljivo do prve gostujuće pobjede

[]

Mladi košarkaši Gorice, koji u seniorskoj konkurenciji brane boje Zrinjevca 1937, jučer su već u 1. četvrtini trasirali put ka prvoj gostujućoj pobjedi

TREĆA LIGA – CENTAR, 8. KOLO 1 2 3 4 KRAJ
Otočac 11 17 14 8 50
Zrinjevac 1937 32 29 36 27 124
09.12.2023. / 18:00 28:61 22:63
Otočac
Dorian Horvat 12, Georgije Delić 11, Milan Trtica 6, Luka Žubrinić 5, Tomislav Podnar 5, Josip Glušac 4, Matej Šepac 4, T Marković 3, Karlo Vuković 0, Josip Podnar 0.
Zrinjevac 1937
Nino Kotrulja 36, Stipe Perica 30, Andrej Mudrinić 27, Branko Stojanov 16, Matej Ružić 8, Fran Stipić 3, Roko Perica 2, Marko Baričić 2, Karlo Dragojević 0.

Iako umorni nakon utakmice 1. juniorske lige protiv Cibone, mladi Goričani odlično su ušli u utakmicu. Posebno je raspoložena bila bekovska linija Kotrulja – Mudrinić koja u početnih 8 minuta postiže 23 poena. Kotrulja je otvorio s dvije trice, Mudrinić je povezao 14 poena za redom, Stojanov je dodao 4 poena iz reketa i već je bilo +20 (7:27). Na kraju dionice razigrao se i Perica koji s 5 poena zatvara 1. četvrtinu za nestvarnih 11:32. Pobjednik je praktično bio odlučen, a igrači pod ravnanjem Filipa Tante nastavili su s dobrom obranom na jednoj i zatrpavanjem protivničkog koša na drugoj strani. Na veliki odmor otišli smo s visokih +33 (28:61), ali nije bilo ni malo opuštanja jer u nastavku postižemo dodatna 63 poena za konačnih 50:124.

Posebno su mladi Bikovi bili raspoloženi u gađanju s perimetra jer postigli su čak 17 trica (Kotrulja 6, Mudrinić 6, Perica 3, Ružić 2).

U zadnjem kolu jesenskog dijela dočekujemo vodeću ekipu Ogulina, a eventualnom pobjedom proljetni bi dio prvenstva dočekali na 3. mjestu s ambicijama i za koju stepenicu više.