Povratak juniora na parkete

[]

Iza goričkih juniora je težak period tijekom kojeg su (privremeno) bili izbačeni iz 1. juniorske lige, ali nakon pozitivno riješene žalbe sada se polako vraćaju natjecanjima. U ponedjeljak su igrali gradsko školsko natjecanje, u četvrtak zaostalu utakmicu protiv Bosca, a u nedjelju ih čeka redovno kolo protiv Zagreba

U ponedjeljak je u srednjoškolskoj sportskoj dvorani održano gradsko natjecanje srednjih škola na kojem je nastupilo i desetak naših juniora i kadeta koji su se rasporedili na sve 4 velikogoričke srednje škole.

Boje Gimnazije branili su Tomić, Stipić, Baričić, Jularić, Nuić i Jukić. Za Strukovnu su igrali Vukadin, Vulić, Grbavac i Brnić, za ekonomsku Ninić, Stojanov i Svetlošak, a za Zrakoplovnu Dragojević i Mudrinić.

U prvom polufinalnom susretu Ekonomska je pobijedila Gimnaziju s rezultatom 52:47. Iako je u prvom poluvremenu Gimnazija povela s 21:11 u drugom je Ninić kreirao preokret i Ekonomska je prošla u finale.

U drugoj polufinalnoj utakmici Zrakoplovci su uspostavili dominaciju od početka utakmice i s ukupnih 49:30 postali drugi finalist.

Uslijedila je utakmica za 3. mjesto između Strukovne i Gimnazije, a završila je pobjedom Strukovne rezultatom 65:57. Iako su Baričić, Stipić i Jularić bili razigrani nisu mogli ispratiti kanonadu od 12 trica kojom su ih zasipali Strukovnjaci (Grbavac 5 trica, Vukadin 4 trice).

U finalu su se sastali Ekonomska i Zrakoplovna, a zrakoplovci su obranili naslov od prošle godine rezultatom 37:35. Ekonomska je tricom Ninića povela s 10 poena razlike (21:11), ali poluvrijeme je tricom zatvorio Dragojević za -4 (21:17). U drugom poluvremenu zrakoplovci su kreirali preokret, a nakon trice, dvice i slobodnog bacanja Mudrinića Zrakoplovna je otišla na 37:28. Do kraja utakmice zrakoplovci su cijedili sat pa iako se igrači Ekonomske nisu predavali i košem Stojanova došli unutar jednog posjeda (37:35) vremena za preokret nije više bilo.

1/2 finale

Ekonomska – Gimnazija 52:47 (7:14, 9:8, 17:10, 19:15)

Zrakoplovna – Strukovna 49:30 (12:3, 13:12, 18:12, 6:3)

Za 3. mjesto:

Strukovna – Gimnazija 65:57 (19:17, 16:13, 21:14, 9:13)

Strukovna: Vukadin 20, Grbavac 19, Vulić 12, Špoljarić 8, Antonić 5, Lanc 1, Brnić, Vitez, Perić, Forjan, Softić, Perković

Gimnazija: Baričić 19, Stipić 14, Jularić 11, Tomić 4, Žigrović 3, Jukić 2, Duspara 2, Matić 2, Rapaić, Miletić, Nuić

Za 1. mjesto:

Zrakoplovna – Ekonomska 37:35 (6:6, 11:15, 14:7, 6:7)

Zrakoplovna: Dragojević 19, Mudrinić 15, Buzov 3, Cundeković, Soldo, Ivanjko, Ručević, Sedmak, Marčetić

Ekonomska: Ninić 13, Stojanov 10, Svetlošak 6, Strnić 4, Kelava 2, Mijatović, Zrno Perečinec, Kovačević, Solariček, Paliković, Cindrić, Klarić

Zrakoplovna se na ovaj način plasirala na županijsko natjecanje koje će se održati u Ivaniću, a Dragojević i Mudrinić na neki će način predstavljati i KK Goricu.

U četvrtak su naši juniori u Zagrebu odigrali zaostalu utakmicu protiv KK Bosco u kojoj su poraženi rezultatom 95:74. Iako je 21 poen razlike puno, utakmica je bila puno neizvjesnija nego li sugerira rezultat. Naime, mladi Bikovi pod vodstvom novog trenera Ante Mašića dobro su otvorili susret i u nekoliko navrata imali smo minimalno vodstvo. Krajem prve četvrtine upali smo u zaostatak od 7 poena (21:14), a u 25. minuti minus se povećao na 11 razlike (52:41). Međutim, nisu se predali mladi Goričani pa smo košem i dodatnim bacanjem Mudrinića vratili utakmicu unutar jednog posjeda (58:55). Slično je bilo i u 32. minuti poslije ubačaja Prlića (69:66), a malo kasnije uslijedili su ključni trenuci. Pri rezultatu 71:67 nismo realizirali jednu kontru, a na drugoj strani primili smo koš. Uslijedilo je nekoliko presječenih i nepreciznih dodavanja koje su domaćini iskoristili za desetak lakih poena i priči je na žalost bio kraj.

Bosco – Gorica 95:74 (21:14, 20:20, 26:24, 28:16)

KK Bosco Zagreb: Marat Kos 18, Luka Petranović 18, Matej Akrap 14, Giacomo Valenti 12, Franko Biloš 11, Mislav Božo Šako 6, Šimun Mustafić 6, Luka Majdov 6, Nikola Lebeda 2, Ivan Baiutti 2, Luka Kolobarić 0, Fran Borović 0.

KK Gorica: Borna Prlić 21, Andrej Mudrinić 12, Jakov Ninić 12, Karlo Dragojević 10, Marko Baričić 8, Branko Stojanov 6, Manuel Lacić 5, Teo Vukadin 0, Lovro Svetlošak 0, Fran Stipić 0, Josip Matić 0.

Prilika za popravni pruža nam se već u nedjelju kada dočekujemo ekipu Zagreba koju smo već jednom pobijedili u isto tako neizvjesnoj utakmici.

Utakmica se igra u nedjelju 10. ožujka u Gradskoj sportskoj dvorani s početkom u 10:45.