Mladi Vukovi svladali mlade Bikove

[]

U 11. kolu 1. juniorske lige mladi Goričani su gostovali u Draženovom domu gdje su pružili solidan otpor favoriziranoj Ciboni koja i dalje ostaje prva sa 100% učinkom u prvenstvu

I. JUNIORSKA LIGA, 11. KOLO 1 2 3 4 KRAJ
Cibona 24 21 27 21 93
Gorica 17 18 22 24 81
18.03.2024. / 20:45 45:35 48:46

Goričani su dobro ušli u susret i s 5 vezanih poena Stojanova poveli smo 5:2. Cibosi su brzo odgovorili i serijom 9:0 okrenuli su rezultat na 11:5, ali tricom Prlića u 7. minuti vratili smo se na 13:13. Domaćini su koristili svoju fizičku dominaciju i do kraja četvrtine ipak su napravili solidnu razliku (24:17).

U 12. minuti Cibona je preko Krizmanića prvi put dohvatila dvoznamenkastu razliku (28:17), a mi smo se tricom Ninića u 16. minuti vratili na podnošljivih -8 (35:27). Ista razlika bila je i u 20. minuti poslije ubačaja Dragojevića (43:35), a poluvrijeme je za okruglih 10 razlike zatvorio Ferderber pogodivši oba slobodna bacanja za 45:35.

Drugo poluvrijeme domaćini otvaraju mini serijom 5:0 (50:35), ali nisu mladi Bikovi dozvolili da se utakmica prelomi. Po malo smo grickali prednost, a tricom Mudrinića u 28. minuti smanjili smo razliku na -7 (62:55). Odmah zatim ukrali smo jednu loptu, ali nismo realizirali kontru 2 na 1. Domaćini nas odmah kažnjavaju serijom 10:0 i sada smo umjesto potpunog povratka u utakmicu bili na -17 (72:55). Četvrtinu je košem zatvorio Prlić pa se na zadnji odmor otišlo s ukupnih 72:57. Ovo je Ciboni bilo sasvim dovoljno da rutinskom igrom zadrži prednost do kraja utakmice. Za konačnih 93:81 pobrinuo se tricom Ninić, ali to je bilo dovoljno samo za častan poraz.

Sve u svemu nije ovo bila loša predstava mladića pod vodstvom trenera Ante Mašića, ali s „mekanom” obranom i samo tri osobne greške u drugom poluvremenu nije se moglo zaustaviti Zagrepčane od kojih nekolicina participira u Favbet Premijer ligi nastupajući za seniore Cibone.