PREKINUTA POBJEDNIČKA SERIJA

U Gradu pod Marjanom doživjeli smo poraz nakon niza od četiri uzastopne pobjede. Na Gripama kod bivšeg trostrukog prvaka Europe, Splita koji je proteklog tjedna proslavio sedamdeset godina poraženi smo s 86:61. Utakmica je prelomljenjena u trećoj četvrtini koju su domaći košarkaši u svoju korist riješili s 20 poena viška (28:8).
Početno vodstvo Splita od 12:7 igrači trenera Josipa Sesara su serijom 21:4 pretvorili u vodstvo 28:16 nakon čega je započeo uragan u žutom. U narednih 21. minutu domaća momčad je pomalo nestvarnom serijom 64:19 povela s 80:47, a u tom je razdoblju posebno razigran bio Henrik Širko koji je susret završio sa 17 poena. Veliku prednost domaći trener Ivica Skelin je iskoristio kako bi priliku za igrom pružio i igračima s manjom minutažom, a isto je učinio i Josip Sesar koji je određenu minutažu pružio Dominiku Herendiću, Kristijanu Šutalu, Lovri Demi te po prvi puta ove sezone Anti Smoliću.