JUNAČKI PALI NAKON PRODUŽETKA

Kvarner je ostao zaleđan na minus 47, a Zagreb na minus 37. Za razliku od njih protiv Cedevite koja se u petak pobjedom protiv Crvene zvezde oprostila od Eurolige, naši igrači odigralsi su susret izvan svojih mogućnosti te su utakmicu nakon 82:82 odveli u produžetak gdje više nije bilo snage za novo iznenađenje te su gosti na kraju teže od očekivanog slavili pobjedu od 91:96.
Trener Josip Sesar u najavi ove utakmice tražio je od svojih igrača da što duže pokušaju držati rezultatsku neizvjesnost, a da će ona trajati svih četrdeset minuta tome se nije nadao baš nitko. Već minus jedan s poluvremena bio je dovoljan razlog za smješak, a najveće vodstvo od 52:44 u 26. minuti izgledalo je pomalo nestvarno. Samo zahvaljujući raspoloženima Franu Pilepiću koji je ubacio 33 poena, te Jacob Pullen koji je susret završio s 27 ubačenih poena Cedevita je preživjela goričko gostovanje. U domaćim redovima gdje je cijela momčad dala posljednji atom snage Marin Zrnić je ubacio 21, po 19 su pridodali Ante Mašić i Ljubo Prgomet, a po 11 ubačaja imali su Davor Konjević i Borna Kapusta. -Moji dečki su odigrali sjajnu utakmicu, izgarali su u svakoj sekundi. Sada sam im rekao da ovo trebaju potvrditi i u utorak te na taj način pokazati da u kontinuitetu mogu igrati dobro. Ono što me interesiralo prije ove utakmice, da što duže budemo u rezultatskom egalu to sam dobio. Svi možemo biti ponosni na način na koji smo odigrali ovu utakmicu. Teško je reći kada izgubiš da si zadovoljan, no ja sam sretan i ponosan kako smo se mi prezentirali- izjavio je nakon utakmice trener Josip Sesar.