2. juniorska liga: KK Gorica – KK Sisak 90:81

FESTIVAL TRICA!

KK Gorica – KK Sisak 90:81

U 3. kolu 2. juniorske lige sastali su se danas u Gradskoj sportskoj dvorani naši kadeti pojačani juniorima Jukićem i Ćulumovićem s juniorima Siska. Bolje su naši mladići otvorili utakmicu i ponajviše tricama Jukića dobili prvu četvrtinu 26:19.
U 2. četvrtini dolazimo i do najveće prednosti na utakmici od +15 ali Sišćani tada uzvraćaju dalekometnom paljbom i u zadnje 3 minute pogađaju čak 6 trica i na odmor odlaze sa samo -3 (52:49). U 2. poluvremenu igra se koš za koš pa gosti u pojedinim trenucima čak imaju minimalno vodstvo ali Jukić i Škara vode našu ekipu na +10. Uz čvrstu obranu ne dozvoljavamo protivniku da se ponovo približi i susret završava pobjedom Gorice 90:81. Pohvalimo za kraj snajperski raspoložene šutere obje ekipe jer Gorički mladići danas su pogodili 13 trica (od čega Jukić 9) a Sišćani 9 (od čega Lovreković 4). Dakle, ukupno 22 trice na utakmici vidjeli su gledatelji što u kontekstu jučerašnje utakmice Hrvatska – Rumunjska u kojoj su naši kombinirano pucali tricu 2/26 ima poseban značaj.
Goricu je predvodio nepogrešivi Jukić s 39 koševa a najbolje pomagače imao je u Škari s 27 i Maletiću s 10 pogodaka.
Najprecizniji kod siska bili su Ivanetić s 22 i Lovreković s 21 košem.

KK Gorica: Jukić 39, Škara 27, Maletić 10, Vujević 8, Ivanetić 6, Janjić, Ćulumović, Ivanković, Filipović, Stanić, Getz, Alpeza

KK Sisak: Ivanetić 22, Lovreković 21, Senčar 16, Petrović 12, Probst 5, Petrinović 5, Begić, Kovačević, Rajić, Zoričić, Sitarić