Seniori: KK Gorica – KK Grafičar 112:63!

16. kolo 1. seniorske lige:
KK Gorica – KK Grafičar 112:63!!!

Niz pobjeda velikogoričana u 1. seniorskoj ligi trenutno je na 16 i za očekivati je da do kraja sezone ostvarimo rekordnih 22 pobjede.
Danas je na parket protiv goropadnog domaćina istrčala ekipa Grafičara odlučna da skupo proda svoju kožu. I poveli su gosti 4-0 te se držali borbeno do 8. minute i rezultata 14:11 za Goricu.
No tada kreće mašina trenera Josipa Sesara. Odlična fizička pripremljenost, jaka rotacija, uigrane akcije, visoki ritam, brza tranzicija, dalekometna artiljerija… nepresušan je arsenal kojim Goričani melju svoje protivnike. Do kraja četvrtine dižemo prednost na 21:14 a do poluvremena već smo na 52:28.
U nastavku gledamo atraktivnu igru, nebrojene asistencije, zakucavanja, trice a priuštili su nam igrači Gorice i 2 atraktivna alley-oopa.
Međutim, najveći pljesak publike izazvalo je uvođenje mladog kadeta Gorice koji s nepunih 17 godina ostvaruje debi u seniorskoj ligi. Riječ je o Stjepanu Škari koji tako u ovoj sezoni ostvaruje nastupe i za kadete i za juniore i za seniore Gorice.
Da se Goričani mogu više osloniti na mlade domaće snage svjedoči i odlična igra juniora Ante Jukića koji za 4 minute postiže 8 koševa.

Goričane je ipak danas predvodio iskusni Ljubo Prgomet s 20 koševa i tricom 4 od 5. Na njega se nadovezao Marko Petrović s 18 ubačaja i 6 asistencija. Odličan je bio i Marko Baković sa 16 koševa i 9 skokova. Ivan Majcunić je na 13 koševa dodao i 7 asistencija a Karlo Mikšić na 10 koševa 5 asistencija. Dvoznamenkast u rubrici koševa bio je još i Ivan Papac s 10 ubačaja kojima je nadodao i 4 skoka. Goste su sa po 15 poena predvodili Kristijan Šamarija i Kristijan Novak.

KK Gorica: Prgomet 20, Petrović 18, Baković 16, Majcunić 13, Mikšić 10, Papac 10, Jukić 8, Vrlika 8, Ćubela 7, Mašić 2, Šipušić, Škara

KK Grafičar: Šamarija 15, Novak 15, Petrović 8, Prpović 8, Nakić 7, Manuel Novak 7, Štefan 3, Mario Novak, Koljnrekaj, Poljak