Gorica novi Premijerligaš!!!

Share

KK Gorica – KK Agrodalm 86:72

U  derbiju 18. kola 1. seniorske lige Gorica je pobjedom nad drugoplasiranim Agrodalmom i teoretski osigurala naslov prvaka 1. seniorske lige. Besprijekoran je učinak igrača koje vodi Josip Sesar ove sezone jer u svih 18 susreta ubilježili su pobjede te više nego zasluženo očekuju nastup u HT Premijer ligi sljedeće sezone.

No, da u Premijer ligi neće biti lako svjedoči već i ova utakmica.

Ušli su Goričani sporo i umorno u ovaj derbi kao da su jutros trčali turopoljsku trku i izgubili 1. četvrtinu s 15:29.

Neće nitko pokleknuti samo zbog činjenice da je Gorica vrlo negostoljubiv domaćin a pogotovo ne danas odlični Agrodalm.

U 2. dionici Goričani ipak love ritam i do poluvremena stižu na samo 3 poena zaostatka (44:47).

Ipak, previše je to primljenih koševa za jedno poluvrijeme i trener Sesar traži od svojih igrača obranu krvavih koljena u nastavku. U 3. četvrtini petorka Mikšić, Majcunić, Ćubela, Vrlika i Papac limitira goste na samo 11 koševa a istovremeno s 26 ubačaja lomi utakmicu. U zadnjoj dionici išla je prednost Gorice i preko 20 ali zbog nekoliko brzopletih akcija gosti odlaze kući s podnošljivih -14 (86:72).

U redovima domaćina danas su najefikasniji bili Prgomet s 15 koševa i 5 asistencija te Mikšić s 13 koševa i 6 asistencija.

Majcunić i Vrlika su dodali po 11 poena a Mašić se zaustavio na 10. Papac  je uz 6 koševa imao i 11 skokova.

Ekipu Agrodalma predvodio je Dorian Ribarić s 14 koševa i 8 asistencija.

Čestitke svim igračima, treneru i upravi na ovom uspjehu a sada treba održati ovaj nivo i u zadnja 4 kola te se polako početi  pripremati za Premijer ligu.