Uvjerljiva pobjeda seniora

KK Rudeš – KK Gorica 67:104

U 19. kolu 1. seniorske lige uputili su se Goričani u Sutinska vrela na utakmicu protiv Rudeša sa željom da niz nepobjedivosti produže na 19 utakmica za redom.

S više raspoloženih pojedinaca nadigrali su momci trenera Josipa Sesara domaćine u sve 4 dionice a najuvjerljivije u onoj posljednjoj koja je završila 10-29. Iako krajnji rezultat sugerira drukčije bila je ovo na trenutke vrlo napeta utakmica jer u opuštajućim trenucima dozvoljavali su Goričani da im se protivnik približi i više nego što su htjeli.

Tako je u 14. minuti bilo samo 33-35 a u 25. minuti 56-60. To je, međutim, bilo sve od domaćina jer nisu imali napadačkog odgovora kada god bi Goričani igrali angažiraniju obranu koja bi zatim urodila i lakšim poenima u napadu.

Najučinkovitiji u našim redovima bio je Marko Petrović s 18 koševa uz šut iz igre 7/8.

Njemu uz bok bili su Penić i Prgomet sa 16 ubačaja a na brojci 12 zaustavili su se Vrlika, Mašić i Majcunić koji je imao i 7 uhvaćenih lopti. Ekipu je dobro razigravao Mikšić s 9 asistencija i 6 koševa.

U sljedećem kolu koje se igra 14.4. Gorica dočekuje ekipu Kvarnera.