ŽL 2005. godište: KK Gorica – KK Ivanić 60:45

KK Gorica – KK Ivanić 60:45 (14:4  10:16  22:9  14:16)

Odlična uvertira za košarkaški vikend koji je pred nama odigrana je večeras u dvorani OŠ Novo Čiče.

Dječaci 2005. godište igrali su u 10. kolu županijske lige protiv ekipe Ivanića u nastojanju da zadrže dosadašnji 100% učinak.

Odlično su Goričani otvorili utakmicu i limitirali goste na samo 4 poena u 1. četvrtini te dobili ovu dionicu s 14:4 uz 10 koševa Borne Perekovića.

Do poluvremena ekipa Ivanića ipak smanjuje na 24:20 a u nastavku prelazi u jednom trenutku čak u vodstvo (28:29).

Trener Josip Ivanković zove minutu odmora i na parket vraća ekipu spremnu da grize u obrani. Rezultat je serija Gorice 18:0 do kraja četvrtine i vodstvo 46:29. U zadnjoj dionici Gorica rutinirano održava prednost sve do završnih 60:45.

Najefikasniji u domaćim redovima večeras je bio Jakov Ninić s 19 poena od čega 17 u 2. poluvremenu. Dvocifren je još bio i Borna Pereković s 14 ubačaja a u strijelce su se upisali svi igrači s danas skraćenog rostera.

Kod Ivanića istakli su se Jelača s 18 i Belić s 10 koševa.

Ovom pobjedom Gorica je ostvarila maksimalni učinak u županijskoj ligi i glavni je favorit za obranu naslova od prošle godine.

Gorica: Ninić 19, Pereković 14, Baričić 7, Svetlošak 6, Mudrinić 5, Matić 4, Stipić 2, Žigrović 1

trener: Josip Ivanković

Ivanić: L. Jelača 18, Belić 10, Tišljer 6, Ivković 6, Radašević 3, Tomeš 2, Huzanić, Šabanić, J. Jelača, Toth, Gjantar

trener: Filip Zajčić