Pobjede juniora, kadeta i dječaka 2005.g.!

KK Gorica – KK Ivanić 52:46

Jučer je u Gradskoj sportskoj dvorani odigran susret 10. kola županijske lige između Gorice i Ivanića, a obje ekipe nastupile su oslabljene za nekolicinu igrača.
U redovima Gorice nije bilo Škare, Ivanetića i Vujevića, trojice ponajboljih igrača ove generacije pa je bilo pitanje mogu li ostali momci trenera Zvonimira Perića iznijeti ovaj susret.
Gorica je koševima Logarušića otvorila s 4:0 ali zahvaljujući tricama Acingera Ivanić završava 1. dionicu sa 16:11 u svoju korist. U 2. četvrtini gledamo ravnopravnu borbu i na odmor se odlazi s minimalnom prednošću gostiju (24:26).
U nastavku Ivanić dolazi do najveće svoje prednosti (26:32) ali tada Ivanković zabija 5 poena u nizu a tricom Janjića Gorica dolazi u vodstvo 34:32. Gosti se ipak ne predaju te se rezultat na kraju 3. četvrtine opet okreće u njihovu korist (36:37).
Zadnju dionicu Gorica otvara s 4 poena Maletića a zatim slijedi trica Acingera koja je bila zadnje izjednačenje na utakmici (44:44).
Naime, Getz tada zabija tricu za 47:44 i Gorica više ne ispušta ovu prednost nego je povećava na konačnih 52:46.
Uzbudljiva utakmica i važna pobjeda naših kadeta.

Gorica: Maletić 12, Ivanković 11, Janjić 11, Stanić 7, Getz 7, Logarušić 4, Grabarić 0, Ćubela 0

Ivanić: Acinger 22, Pavlović 15, Radašević 6, Korbus 3, Vuković 0, Loth 0

KK Gorica – KK Sesvete 69:50

U 13. kolu 2. juniorske lige sastale su se ekipe Gorice i Sesveta. Goričani su predvođeni raspoloženim Jukićem i Ivanetićem bolje otvorili susret i završili 1. dionicu na +8 (20:12).
U još boljem ritmu nastavili su u 2. četvrtini koju dobivaju 25:12 a Ante Jukić u 1. poluvremenu ubacio je 6 trica (od ukupno 8).
2. poluvrijeme Gorica otvara u sporijem ritmu pa u jednom trenutku trener Zvonimir Perić vadi cijelu petorku van kako bi im očitao bukvicu.
Sesvećani koriste priliku i dobivaju 3. četvrtinu s 14:7.
Da ne bi pomislili kako mogu do preokreta pobrinuli su se opet Jukić i Ivanetić i nakon 17:12 u zadnjoj dionicu Gorica završava meč rezultatom 69:50.
Gorica: Ante Jukić 37, Nikola Ivanetić 25, Josip Ivanković 3, Josip Filipović 2, Vid Čulumović 2, Patrik Ćubela 0, Antonio Janjić 0, Fran Maletić 0, Tin Getz 0, Silvio Stanić 0, Matej Logarušić 0, Sven Patrick Grabarić 0.
Trener: Z. Perić.

Sesvete: Mateo Vidaković 10, Brian Joseph Piplica 10, Ivan Dino Bežovan 9, Ivan Milić 7, Erik Tomurad 4, Jagor Rakić 4, Luka Žgela 3, Luka Breškić 3, Matej Mandurić 0, Marijo Mrzljak 0.
Trener: T. Vouk.

KK Gorica – KK Fortuna II 71:17

U zaostaloj utakmici 8. kola županijske lige za dječake 2005. godišta, odigranoj jučer u Gradskoj sportskoj dvorani, sastale su se ekipe Gorice i Fortune II iz Zaprešića.
Kako Gorica dominira ovom ligom pobjednik nije bio upitan od samog početka a Goričani završavaju 1. četvrtinu tricom Ninića i vodstvom 24:4.
U 2. četvrtini najraspoloženiji je Svetlošak sa 6 ubačaja i Gorica odlazi na odmor s vodstvom 37:10.
Trećom četvrtinom dominira Mudrinić s 12 poena od čega 2 trice a gosti ne uspjevaju postići niti jedan koš pa se prednost Gorice povećava na 61:10. U zadnjem periodu igre mladići trenera Josipa Ivankovića spuštaju ritam i sigurno privode utakmicu kraju sa završnih 71:17.

Ovom pobjedom Gorica je trijumfalno završila sezonu sa skorom 10-0 i sljedeće subote čeka nas finale protiv Samobora u kojem naši poletarci moraju potvrditi svoju neospornu kvalitetu.

Gorica: Mudrinić 16, Svetlošak 14, Tomić 12, Ninić 11, Pereković 9, Baričić 6, Matić 2, Puljak 1, Vitez
Trener: J. Ivankovića

Fortuna II: Lacković 6, Brusić 6, Mamuzić 3, Poleščak 2, Samardžija, Gašparić, Zgorelec, Suljić, Dodić
Trener: Mušan