Novi trofej za mlade Goričane!!!

Gorica obranila naslov u županijskoj ligi za dječake 2005.god.!

KK Gorica – KK Samobor 52:37

U jučer odigranoj finalnoj utakmici županijske lige sastale su se dvije najbolje ekipe iz regularnog dijela sezone, Gorica i Samobor.
Važnost finala utjecala je na dječake oba sastava da uđu u susret pomalo bojažljivo pa smo gledali dosta promašenih zicera i krivih dodavanja. Gorica se ipak prva uspijeva odvojiti i prvu četvrtinu završava na +6 (14:8). U nastavku ta prednost raste i na +10 (20:10) ali tada Samoborci tricom Žingora kreću u seriju 11-0 i dolaze do svojeg prvog i jedinog vodstva na utakmici (21:20).
Do kraja poluvremena Gorica ipak koševima Mudrinića i Baričića vraća prednost i odlazi na odmor s +2 na kontu (24:22).

Igrači odlaze u svlačionice i ne znamo što je trener Josip Ivanković rekao svojim pulenima ali u 2. poluvremenu gledamo posve drugu ekipu na terenu. Vidjevši da se muče u napadu Goričani odlučuju dobiti ovo finale obranom krvavih koljena.
Takva obrana daje i lakše poene u napadu pa u 3. četvrtini Gorica radi seriju 20:0. Samoborci ne mogu do našeg koša a čak promašuju i sva slobodna bacanja koja su inače solidno pogađali u ostalim četvrtinama.
U zadnju dionicu Gorica ulazi s +22 (44:22). Međutim, ratnička obrana opterećuje naše igrače s brojnim osobnim greškama pa jedan za drugim iz igre ispadaju ponajbolji naši igrači danas, prvo Baričić, zatim Mudrinić i na kraju Ninić.
Gosti koriste priliku i pod kraj ipak smanjuju rezultat te utakmica završava s 52:37.
2. za redom je ovo naslov županijskog prvaka za mladiće Josipa Ivankovića a ovaj put je izboren pravom muškom igrom te im još jednom čestitamo na uspjehu.

KK Gorica: Andrej Mudrinić 15, Marko Baričić 10, Jakov Ninić 9, Ante Tomić 8, Borna Pereković 6, Lovro Svetlošak 4, Antonio Puljak, Josip Matić, Adrian  Vitez, Fran Stipić,  Leon Žigrović

KK Samobor: Boch 10, Žingor 7, Musa 7, Žganjer 6, Štrkalj 4, Magdić 2, Hrastnik 1, Grgos, Mandić, Klasan, Šeba, Devan