4. kolo 2. kadetske lige: KK Gorica – KK Podsused 42:70

Gorica 6 11 10 15 42
Podsused 22 14 16 18 70

Pred teškim izazovom se našla ekipa Gorice u današnjem susretu 4. kola 2. kadetske lige protiv Podsuseda.

Naime, trener Lukač na dispoziciji je imao samo 4 kadeta i 2 mlađa kadeta ulaznog godišta koja su danas već odigrala jednu tešku utakmicu. U takvoj situaciji naši su igrači već ukalkulirali poraz i otvaraju utakmicu s 0:10 a do poluvremena prednost Podsuseda samo raste i rezultat je 17:36.

Međutim, ne predaju se mladi Goričani nego igraju hrabro i bacaju se za svakom loptom. Bez obzira na gotovo nikakve mogućnosti rotacije i činjenicu da 3 naša najbolja igrača ne silaze s parketa te još moraju paziti na osobne greške, Gorica smanjuje početkom 2. poluvremena na -12 (24:36). Gosti ipak koriste naše nevolje i do kraja četvrtine preuzimaju kontrolu te povećavaju prednost na +25 (27:52).

Ni ovo nije slomilo naše mlade junake koji u posljednjoj dionici zadnjim atomima snage kreću u još jedan blitzkrieg i dolaze na samo 42:54 uz novu  ukradenu loptu i brzu  kontru koju na žalost upropaštavamo. K tome još iz rekontre primamo koš i umjesto na -10 odlazimo na -14. Tu je priči bio kraj a konačnih 42:70 ne sugeriraju kakvu smo borbu gledali na parketu.

U redovima Gorice po običaju najefikasniji su bili Janjić (19), Maletić (12) i Getz (8) a goste je predvodio Junaković s 14 poena.