Pobjeda mlađih kadeta u infarktnoj završnici

KK Gorica – KK Samobor 61-60!!!

U zaostaloj utakmici županijske lige za mlađe kadete sastali su se kasno večeras mladići Gorice i Samobora.

Iako je Gorica povela 4:0 Samoborci preuzimaju kontrolu igre i diktiraju tempo te 1. četvrtina odlazi na njihovu stranu  rezultatom 12:14. Naše u igri drže Tomić i Mudrinić svaki sa 6 poena dok ostali spavaju.

Samobor otvara 2. četvrtinu serijom 6:0 ali onda se bude i ostali naši igrači pa na poluvrijeme odlazimo s podnošljivim zaostatkom zaostatkom od -4 (26:30). U nastavku igre promašujemo zicer za zicerom a Jelić i Bernardić zatrpavaju naš koš pa gosti završavaju 3. dionicu s +11 na kontu (38:49). Kada Bernardić početkom zadnje četvrtine pogađa za 13 razlike činilo se da je sve izgubljeno. Međutim tako nije mislio do tada jedva vidljivi Julijan Kompesak. Kompi uzima stvari u svoje ruke i gotovo bez promašaja zabija 13 od svojih 17 poena. Samoborci ipak u zadnjih pola minute imaju još 2 poena prednosti i posjed ali loše završavaju akciju. Trener Josip Ivanković na 5 sekundi prije kraja zove minutu odmora. Akcija ide za Ninića, Babić radi blok, šut Ninića s perimetra i Gorica slavi 61:60!!! Prva pobjeda za mlađe kadete u ovoj sezoni izborena je na najslađi mogući način u infarktnoj završnici, a Samoboru čestitke na fer i korektnoj igri.

Najefikasniji u redovima Gorice bili su Kompesak sa 17 te Mudrinić s 12 i Babić s 10 poena.

Kod Samoboraca najraspoloženiji su bili Jelić sa 16, Bernardić s 14 i Sedlar s 13 ubačaja.

Sljedeće kolo mlađi kadeti gostuju u Vrbovcu protiv ekipe Petar Zrinski. Utakmica je na rasporedu u nedjelju 25.11.

KK Gorica: Kompesak 17, Mudrinić 12, Babić 10, Ninić 8, Tomić 6, Baričić 6, Svetlošak 2, Grmača, Vitez, Žigrović

trener: Josip Ivanković

KK Samobor:  Jelić 16, Bernardić 14, Sedlar 13, Čretni 8, Žganjer 5, Boch 4, Žingor, Musa

trener: M. Sedlar