Mlađi kadeti demontirali Vrbovec

KK Petar Zrinski – KK Gorica 35:97!

(7:28, 13:17, 9:25, 6:27)

Prije nekoliko dana mlađi kadeti Gorice tricom Ninića u zadnjoj sekundi došli su do pobjede protiv Samobora.

Ovaj puta nisu nam htjeli prirediti takve šokove pa su od prve minute krenuli odlučno i s presingom po cijelom terenu tjerali Vrbovčane iz greške u grešku.

S 4 koša Ninića, 6 Mudrinića i 2 Babića Gorica daje do znanja ko je ovdje glavni i na semaforu je 0:12 za Goricu.

Ninić ubacuje tricu a Mudrinić završava četvrtinu s 9 poena u nizu i 1. dionica igre je okončana na najbolji mogući način rezultatom 7:28.  U 2. četvrtini trener mijenja petorku ali prednost i dalje samo raste pa je na poluvremenu 20:45 u našu korist. Sličan scenarij gledamo i u nastavku. Igra s puno kontri, dodavanja i kombinatorike pa 3. dionicu dobivamo 9:25.  S 14 poena u zadnjoj četvrtini svoje umijeće pokazuje i Tomić (kojem je ovo 2. utakmica u danu) i Gorica uvjerljivo trijumfira rezultatom 35:97.

Danas nas je predvodio raspoloženi Mudrinić koji je s 13 ukradenih lopti terorizirao protivničke playeve a k tome je ugradio 27 poena. Ubitačni Tomić nadodao je 21 tako da je dan okončao sa 78 koševa (57 protiv Fortune!). Ninić je odlično razigravao suigrače i pri tom postigao 17 koševa, a svi naši igrači iz rostera danas su se upisali u strijelce.

Kod Vrbovčana najefikasniji su bili Tirić i  Bratić s po 8 koševa svaki.

Treneru Josipu Ivankoviću ovo je 2. pobjeda u danu jer je prije ove utakmice već odradio jednu protiv Fortune s generacijom 2006. god. Uz dobru kilometražu koju je danas  odradio tu je i gotovo +100 poena koš razlike koju su ostvarili njegovi učenici.

KK Petar Zrinski: Tirić 8,  Bratić 8, Škaro 5, Vivek 4, Potočić 3, Soviček 2, Habeš 1,  Gubijan 2, Gardaš 2, Bubnjar, Mišain, Kelečić, Fotak

trener: M. Bolčić

KK Gorica: Mudrinić 27, Tomić 21, Ninić 17, Pereković 9, Babić 8, Baričić 5, Kompesak 4, Žigrović 4, Vitez 2

trener: J. Ivanković

Žigrović zabija a la James Worthy. Asistencija Tomić:

&

Žigrović zabija a la James Worthy. Asistencija Tomić.

Objavljuje KK Gorica, Velika Gorica u Nedjelja, 25. studenoga 2018.

&

Ante Tomić danas je imao dvostruku gažu. Prvo je u utakmici dječaka 2006. god. zatrpao koš Fortune s 57 poena, a zatim se popodne pridružio mlađim kadetima na gostovanju u Vrbovcu gdje je kao najmlađi u našoj ekipi postigao 21 poen:

&

Ante Tomić danas je imao dvostruku gažu. Prvo je u utakmici dječaka 2006. god. zatrpao koš Fortune s 57 poena, a zatim se popodne pridružio mlađim kadetima na gostovanju u Vrbovcu gdje je postigao 21 poen.