KK Gorica – KK Fortuna Zaprešić 66:42!

(16:10, 16:10, 18:17, 16:5)

Rano jutros sastale su se ekipe mlađih kadeta Gorice i Fortune iz Zaprešića.

Nemamo pretjerano dobrih iskustava s jutarnjim matinejama a tako je počelo i danas.

Gosti su bolje ušli u meč i poveli s 4:0. Tada se budi Borna Pereković i s 10 poena  vodi ekipu trenera Josipa Ivankovića do 16:10 na kraju 1. četvrtine. U 2. dionici Pereković nastavlja sa 6 poena a pridružuje mu se i Julijan Kompesak s 8 ubačaja te se na poluvrijeme odlazi s +12 za Goricu (32:20).

Drugo poluvrijeme Gorica otvara agresivnom obranom i radi seriju 16:0 od čega je pola Perekovićevih. Čini se da je susret prelomljen, ali gosti ipak uzvraćaju serijom 17:2 i srećom promašuju 7 slobodnih bacanja pa je Gorica na ugodnih +13 uoči zadnjih 10 minuta.

Gorica početkom zadnje četvrtine radi još jednu seriju, ovaj puta  14:2 i pobjednik je riješen.

Utakmicu smo dobili agresivnijom obranom (17:2 u prekršajima!) i dominacijom pod košem iako su gosti imali 2 dominantno visoka igrača. Vanjski šut nam je bio katastrofalan, 5 promašenih trica i 25 nepotrebnih dugih dvica od čega nekoliko airballova pa je to segment igre koji bi trebalo izbjegavati a više se osloniti na uigrane akcije koje vode pod koš.

Danas nas je predvodio vrlo raspoloženi Pereković s 26 poena a najbolje su mu asistirali Ninić i Kompesak s 10 koševa.

U redovima Fortune najefikasniji su bili visoki Gvozdanović i Kunjas s 14 odnosno 9 poena.

KK Gorica: Pereković 26, Ninić 10, Kompesak 10, Mudrinić 6, Tomić 4, Baričić 4, Grmača 2, Babić 2, Stipić 2, Žigrović, Matić, Vitez, Svetlošak

trener: J. Ivanković

KK Fortuna: Gvozdanović 14, Kunjas 9, Brekalo 6, Lacković 5, Cindrić 4, Žulj 2, Mršo 1, Vnučec1, Klarić, Mamuzić

trener: K. Dilber