Nije išlo protiv Zadra

KK Gorica – KK Zadar 77:85

(19:24,  19:12, 19:25, 20:24)

Uzbudljiva i neizvjesna utakmica igrala se večeras u Velikoj Gorici, a sretnija i spretnija pokazala se gostujuća ekipa Zadra.

Nekoliko uvodnih minuta proteklo je u ispipavanju snaga i izmjenjivanju vodstva. Gorica se pokušala nametnuti kombinatornom igrom s prolascima pod obruč, a Zadar je parirao dalekometnim ubačajima.
Polaganjem Vučića Gorica vodi 12-11, ali u završnih par minuta Zadar tricama radi seriju 13-3 i rezultat je 15:24 što je ujedno i najveća prednost jedne ekipe na ovoj utakmici.
Koševima Mašića i Mikšića u zadnjih pola minute domaćini smanjuju na 19:24 i nagovještavaju preokret u 2. četvrtini.
Gorica tada igra puno angažiranije u obrani te u prvih 7 minuta limitira goste na samo 3 poena te prelazi u vodstvo 34:28. Uoči odlaska na veliki odmor rezultat je 38:33, ali tricom Marića u zadnjim trenucima Zadrani smanjuju na -2.
2. poluvrijeme otvara Mazalin efektnim zakucavanjem za 42:38, ali stvara tada u svoje ruke preuzima Kwame Donte Vaughn. Gosti prvo izjednačuju na 42:42,  a malo zatim i prelaze u vodstvo tricom Vaughna. Čini se da je ovdje utakmica prelomljena jer gosti prednost više ne ispuštaju nego ga samo poen po poen povećavaju. Goričani se svejedno ne predaju te tricom Prgometa minutu i pol prije kraja  dolaze na -3 (74-77). Ulaskom u zadnju minutu Božić uzvraća istom mjerom i tako odlučuje pobjednika. Pokušaj igrača Josipa Sesara da brzim faulovima zakompliciraju završnicu nije uspio jer su gosti bili izuzetno precizni s linije slobodnih bacanja i Zadrani odnose puni plijen kući.
U redovima Gorice najefikasniji su bili Vučić i Baković s 12 poena, Mazalin i Mikšić su dodali svaki po 11, a listu dvocifrenih zaključuje Prgomet s 10 koševa.
Zadrane je predvodio Vaughn s 24 poena, a odlično su mu pripomagali Žorić, Marić i Božić s po 14 poena.
Pred Goričanima je sada nastup na Final 8 Kupa Krešimira Ćosića, a zatim dočekujemo ekipu Zaboka na domaćem parketu.