Mlađi kadeti stradali u Ogulinu

KK Ogulin – KK Gorica 87:56 (27:20, 16:7, 27:12, 17:17)

U 4. kolu 5. lige za pretkadete igrao se derbi između dvije vodeće i do sada neporažene ekipe, Ogulina i Gorice.

Ogulin je bolje otvorio i poveo 17:6 pa trener Josip Ivanković vrlo brzo vadi iz igre neke indisponirane igrače. Do kraja četvrtine uspostavljamo ravnotežu na terenu  i s nekoliko dobrih akcija Mudrinića rezultat je 27:20. Početkom druge četvrtine koševima Perekovića dolazimo na -4, ali kao da ostajemo bez snage i više ne igramo obranu pa domaćin radi seriju 11-0. Ponajviše koševima iz kontri ili napadačkog skoka. Goričani promašuju slobodnjake u serijama i na odmor se odlazi rezultatom 43:27. Početkom nastavka Bikić nam zabija dvije vezane trice u seriji 10:0. Malo zatim, Bikić sam radi seriju 12:0 jer nitko ga ne pokušava zaustaviti. Gorica niti u jednoj četvrtini ne izlazi iz bonusa  i razlika se penje na +40 (83:43). Srećom, Pereković u zadnje 3 minute postiže 12 vezanih poena i ublažava poraz na 87:56.

Kod Gorice jedini raspoloženi su bili Pereković s 22 i Mudrinić s 11 poena. Slobodna bacanja Gorice 9/26 što je također jedan od razloga ovakvog poraza.

Kod Ogulina gotovo pola koševa (41) je postigao Bikić uz samo 2 izvedena slobodnjaka što dovoljno govori o angažmanu naših u obrani. 11 poena dodao je Hasan.

Prošle godine od istog smo protivnika izgubili 7 razlike jer smo igrali obranu i svaku četvrtinu ulazili u bonus. Poslije smo im uzvratili na domaćem terenu pa ako želimo to ponoviti moramo izvući pouke te poraditi na obrani, skoku (kako napadačkom tako i obrambenom) i, naravno, slobodnjacima.

KK Ogulin: Bikić 41, Hasan 11, Bokulić 9, Kljajić 8, Hudorović 6, Vidaković 4, Lovrić 4, Magdić 4, Mrvoš, Kučinić, Grgurić, Marjanović

trener: M. Vorkapić

KK Gorica: Pereković 22, Mudrinić 11, Kompesak 6, Tomić 5, Svetlošak 4, Vitez 3, Ninić 2, Baričić 2, Grmača 2, Žigrović, Stipić

trener: J. Ivanković