Referees: Siniša Herceg, Jelena Tomić, Branimir Galić
Commissioner: Matko Pauković

KK Vrijednosnice Osijek

Košarkaši Gorice vezali su i 3. pobjedu za redom u HT Premijer ligi.

Ovaj puta u spektakularnoj košarkaškoj predstavi protiv gostiju iz Osijeka.
Gorica je otvorila utakmicu tricom Marka Petrovića, nadovezao se Lovro Mazalinpogođenom dvicom, a kada je Ivan Vučić stavio tricu za 8-0 nakon samo minutu i pol igre bilo je jasno da će ovo biti jednosmjerna ulica.
Do kraja 1. četvrtine na semaforu je već stajalo 32:17, a do kraja poluvremena prednost domaćina se povećala na +24 (55:31). Kod gostiju jedino Mario Ihring pruža otpor, ali zbog čvrste obrane na njemu i on čini puno grešaka u napadu.
Trener Josip Sesar nije svojim igračima dozvolio opuštanje u nastavku nego je naredio još agresivniju obranu što je urodilo brojnim lakim poenima iz brze tranzicije na nepostavljenu obranu indisponiranih Osječana.
Prednost se povećavala iz minute u minutu pa je košem Vučića u 25. minuti već bilo +30. Tricom Mikšića u 32. minuti prednost raste na +42 (100:58), a domaćin doseže troznamenkasti broj koševa. Gledatelji u Gradskoj sportskoj dvorani uživaju u brojnim zakucavanjima, Alley oopovima, atraktivnim asistencijama i brojnim tricama sve do konačnih 117:76.
U redovima Gorice čak šestorica igrača su ubilježili dvoznamenkasti broj poena: Vučić 24, Mazalin 16, Petrović 14, Papac 14, Baković 12 i Majcunić 10. Borna Kapustaje ubilježio 11 asistencija, Marko Petrović 10, a Mazalin je 12 puta uspješno skočio.
Kod Osječana najefikasniji je bio Mario Ihring s 23 poena, a Maxwell Darling i Domagoj Vrkić su ubacili svaki po 17 koševa.
Kompletna statistika: OVDJE
U sljedećem kolu Gorica gostuje kod Splita, a s njima imamo omjer 2-0 ove godine!
_____________________________________________________________________________________________________