Referees: Srđan Dožai, Tomislav Hordov, Tomislav Vovk
Commissioner: Damir Basarić

KK Gorica

KK Split – KK Gorica 73:65 nakon velike borbe u zadnjoj četvrtini!!!

S velikim problemima ušla je ekipa Gorice u odlučujuću utakmicu četvrtfinala doigravanja protiv Splita. Na žalost, duga i naporna sezona uzela je danak u najnepovoljnijem trenutku.

Nekoliko igrača otpalo je iz sastava zbog zdravstvenog kartona (Papac, Vučić, Mikšić), a nekoliko ih je igralo poluzaliječeno (Mazalin, Petrović, Zrnić...).

K tome su Bakovića već u prvoj četvrtini natrpali s 3 osobne, a Petrović se ozlijedio.

Time je ekipa Gorice izgubila svoje glavno oružje, a to je ubatičan ritam svih 40 minuta u kojem  10-11 igrača ravnopravno dijeli minutažu i lomi suparnike.

Svejedno, Gorica je dobro otvorila utakmicu i povela 6-2. No, tada počinje kanonada Pavla Marčinkovića koji do kraja poluvremena ubacuje 22 poena (trica 5 od 6) i Splićani vode 10 razlike (39-29).

U nastavku domaćini igraju još agresivnije. Tolerantan sudački kriterij dozvoljava im igru s puno kontakta i Goričani ne postižu niti poen u prve 4 minute 3. četvrtine te u jednom trenutku Splićani imaju +17 na kontu.

Na manje od 5 minuta prije kraja utakmice još uvijek je +15 za domaćina (64-49). Tada momci Josipa Sesara zadnjim atomima snage kreću  u posljednji juriš i rade seriju 13-2. Dvije minute prije kraja pri rezultatu 66-62 Prgomet uzima šut za 3 koji bi nas potpuno vratio u utakmicu. Na žalost, lopta nije ušla. S druge strane nezaustavljivi Marčinković s nekoliko poena vodi Splićane u mirnu luku pobjede.
Čestitke ekipi Josipa Sesara koja se unatoč svim problemima koji su je snašli hrabro suprotstavila Splićanima.

Goričane je sa 17 poena, 6 asista i 5 skokova predvodio Borna Kapusta koji je silom prilika na parketu proveo svih 40 minuta.

Ivan Majcunić nadodao je 16 poena i 6 skokova, a Lovro Mazalin 12 poena i 8 skokova. Ante Baković bio je prvi skakč utakmice s 14 uhvaćenih lopti čemu je pridodao 7 poena.

Splićane su do pobjede vodili Pavle Marčinković s 32 i Tomislav Gabrić s 12 koševa.

KOMPLETNA STATISTIKA

IZJAVE TRENERA:

Izuzetno teška utakmica, lijepo je da smo u polufinalu, ali igrali smo jako loše. Krenuli smo dobro, ali smo poslije vratili Goricu sa svojim greškama. Žao mi je jer smo morali imati mirniju završnicu. Drago mi je zbog pobjede i ljudi u klubu koji su unijeli mnogo energije tijekom sezone. Imamo velik prostor za napredak. To mi daje vjeru da možemo napraviti još jedan iskorak. U polufinalnu seriju ulazimo s ambicijamarekao je Splitov trener Ante Grgurević.

Treneru Gorice Josipu Sesaru teško je pao poraz i premda njegova momčad nije bila favorit na Gripe nisu stigli bez ambicija.

Teška utakmica, mislim da nije bila gledljiva. Trenutak inspiracije Pavla Marčinkovića odlučio je pobjednika. Dolaskom Grgurevića, Split je agresivniji, igraju jako dobru košarku. Splitsku mladost je lijepo za gledati, ljudi bodre mlade igrače i mislim da su na pravom putu. Mogu biti zadovoljan sezonom, ali ovakvim krajem baš i ne – kazao je Sesar.

Polufinale Kupa Krešimira Ćosića, 6. mjesto u prvenstvu i neizvjesno četvrtfinale doigravanja rezultat su koji je nadmašio i najoptimističnija predviđanja uoči sezone.

Neka ovo bude temelj za budućnost u godini kada KK Gorica slavi 50 godišnjicu svog osnutka.

________________________________________________________________________________________________