V. PRETKADETSKA LIGA, 10. KOLO 1. 2. 3. 4. KRAJ
Tuškanac 14 11 11 13 49
Gorica 12 14 17 18 61
05.05.2019. / 18:00 25:26 24:35

Mlađi kadeti Gorice igrali su svoju zadnju utakmicu sezone u sklopu 5. pretkadetske lige.

Gostovanje protiv Tuškanca kojeg smo u prvom dijelu sezone dobili +50 razlike trebalo je biti lakše zagrijavanje za naše mladiće. Međutim, pristup lako ćemo, omogućio je domaćinima da dobiju prvu četvrtinu i cijelo prvo poluvrijeme nas drže u šahu. Tek pod kraj 3. četvrtine igrači Tuškanca zbog kratkog rostera od samo 6 igrača ostaju polako bez snage pa Goričani napokon počinju stvarati prednost sve do konačnih +12.

Goricu su predvodili Tomić s 15, Pereković s 14 i Ninić s 12 poena dok je u redovima Tuškanca prednjačio Jakov Kraljević s 24 poena.

Tako će igrači trenera Josipa Ivankovića svoje kratkotrajno boravljenje u najnižem pretkadetskom rangu  s omjerom pobjeda i poraza 8-2 okončati najvjerojatnije na 2. mjestu koje nas vodi u rang iznad.