Analitičari pružili dobar otpor

Gorica pobijedila teže od očekivanog

GORICA 20 21 25 19 85
HERMES A. 20 15 19 12 66
Košarkaši Gorice po prvi puta su ušli u neki premijerligaški ogled kao izraziti favorit, a Analitičari su došli u Veliku Goricu skupo prodati svoju kožu. Gosti odlično otvaraju susret i vrlo brzo dolaze u vodstvo 7-0. Igračima Josipa Sesara trebalo je nekoliko minuta da povežu svoje redove i tricom Marka Petrovića okreću na 18-15 u svoju korist. Predvođeni Julijanom Rajićem Analitičari ipak završavaju prvu četvrtinu u egalu rezultatom 20:20.
Početkom  2. četvrtine razigrao se Mislav Brzoja, a pogocima Mikija Mikovića Gorica prvi puta dohvaća dvoznamenkastu prednost, točnije 41:31.
No, Šimović i Anzulović u zadnjoj minuti ipak spuštaju na 41:35 što je značilo nova uzbuđenja u nastavku.
U 2. poluvremenu Goričani pokušavaju prelomiti susret i kada polaganjem Borne Kapuste odlaze na 66:54 činilo se daje pobjednik odlučen. Međutim, igrači Gordana Zadravca odbijaju se predati i dalje nameću svoj ritam te koševima Perića spuštaju razliku na samo -5 (66:61).
Tada Josip Sesar poziva minutu odmora nakon koje na teren istrčavaju neki drugi igrači Gorice koji u preostalih nekoliko minuta podižu razliku na konačnih +19 (85:66).
Zaslužena pobjeda Gorice koja nije briljirala, ali je svejedno izborila još jednu uvjerljivu pobjedu u utakmici u kojoj je 11 igrača rasporedilo minutažu, a čak 10 igrača igralo 14 i više minuta. U tome i leži tajna Gorice jer visoki ritam te brzu i kolektivnu igru teško je pratiti cijeli susret.
Domaćine je predvodio Mislav Brzoja s 21 poenom, Kapusta i Miković su dodali svaki po 14, a Petrović se zaustavio na 11 poena.
U redovima gostiju 13 poena stavio je Rajić, dok su Ljubičić i Šimović postigli po 12 poena.