Rutinskom igrom do 6. pobjede u nizu!

Share

Nove tribine dočekale su solidan broj navijača koji su došli podržati ekipu Gorice za  produženje niza od 5 pobjeda.

Međutim, gosti iz Zaboka su bili ti koji bolje otvaraju utakmicu. Nakon 3 uvodne minute s 4 poena Lončara te po dva Tomasa, Jambrovića i Galića igrači Ivana Tomasa vode 10:4.
Bio je to signal za uzbunu igračima Josipa Sesara koji podižu nivo igre u oba smjera i rade seriju 15:0 te Gorica dolazi u vodstvo 19:10. S istom razlikom od 9 poena završava 1. četvrtina (25:16).
U 2. četvrtini Gorica svojom kombinatornom igrom gradi još veću prednost te na poluvrijeme odlazi  sa zalihom od 17 poena (44:27). Početkom nastavka Papac zakucava i Gorica odlazi na +21 te se čini da je utakmica odlučena.
Međutim, tijekom 3. četvrtine i početkom zadnje dionice Zabočani igraju zonu, a u napadu tricama i pick and rollom stvaraju probleme Gorici koja  brzo izlazi iz bonusa pa je razlika u nekoliko navrata spuštena na 12 poena.
Ipak, domaćini su ti koji imaju više snage i furioznom završnicom ostavljaju goste daleko iza sebe sve do konačnih +24 (87:63).
Goričane je opet krasio kolektiv i ravnomjerna podjela minutaže desetorice igrača. Nitko nije uzeo više od 10 šuteva, a najučinkovitiji su bili Ivan Vraneš i Lovro Mazalin s po 14 poena. Vraneš je još ugradio 13 skokova i 3 asistencije, a Mazalin 6 skokova i 3 asista. Uz bok njima pridodali su se Pero Babić i Ante Mašić svaki s po 13 poena, a Maške je bio i najbolji asistent sa 7 dodavanja.
Kod Zabočana su se istaknuli Luka Tomas s 15 poena, Markus Lončar s 12 ubačaja i Andro Anzulović koji se zaustavio na 10 poena.
Ovom pobjedom Goričani su se zadržali u samom vrhu prvenstvene ljestvice na samo jedan bod od vodeće Cibone.
Sljedeće kolo Gorica gostuje u Rijeci protiv Škrljeva i pobjeda bi značila održavanje pobjedničke atmosfere uoči derbija protiv Cibone.