Gorica preko stotke

GORICA 32 26 16 28 102
VROS 18 35 23 14 90

Urotili su se čelnici EHF-a i LEN-a protiv košarkaša Gorice i VROS-a pa su polufinalne utakmice europskog prvenstva koje igra Hrvatska pomaknuli u termin večerašnje utakmice 17. kola HT Premijer lige.

Međutim, gledatelji koji su ipak pristigli mogli su uživati u borbenoj i zanimljivoj utakmici s čak 22 trice i 2 velika preokreta.
Gorica je odlično započela utakmicu i predvođena Lovrom Mazalinom u 1. četvrtini ubacila 32 poena koristeći se pick igrom, tricama i koševima iz tranzicije.
U 2. četvrtini igrači Josipa Sesara nastavljaju u istom ritmu i polaganjem Ivana Vučića podižu prednost na 19 poena (42-23). U 15. minuti Vučić pogađa skok šut za 48:30 i sve je slutilo da će Goričani deklasirati Brokere, ali Osječani nisu  htjeli još baciti koplje u trnje.
Lovro Buljević polaganjem pokreće blitzkrieg, a pridružuju mu se Antonio Jordano, Andrija Šarenac i Lovre Bašić te za samo 3 minute rade seriju 13:0 koju napokon prekida Ante Mašić tricom poslije koje  je na semaforu 51:43. No, igrači trenera Domagoja Kujundžića su u naletu i slobodnim bacanjima Darlinga Maxvella minutu prije kraja prvog dijela dolaze na samo -2 (55:53). Mašić završava poluvrijeme još jednom tricom za 58:53, a to je rezultat kojim utakmice ponekad i završavaju.
U nastavku Robert Kujundžić veže 6 poena, a polaganjem Maxvella Brokeri dolaze do 1. vodstva na utakmici (65:66).
U 28. minuti gosti tricom Šarenca dolaze  i do opipljivog vodstva (67:74), ali tricom uzvraća novi igrač u rosteru Gorice – Tim Osolnik.
Na ulasku u odlučujućih 10 minuta na semaforu je 74:76, ali Bašić floaterom i Jordano tricom odvode goste opet na 7 razlike (74:81). No, zbog bolje rotacije domaćini ipak imaju više snage i rade seriju 10:0 za 84:81. Brokerima se tada  skraćuje ruka, promašuju nekoliko čistih zicera za redom, a Goričani to ne praštaju. Borna Kapusta na 2 i pol minute prije kraja stavlja tricu za novo dvoznamenkasto vodstvo Gorice (97:85) i utakmica je odlučena. Konačnih 102:90 ne svjedoči dovoljno o dramatičnosti same utakmice.
Zaključak je kako je presudila duža klupa Gorice, dominacija u  skoku (45:23) i bolji šut za tri poena.
Goričane je opet predvodio Lovro Mazalin s double-double učinkom od 17 poena i 11 skokova, a s njim u igri domaćini su bili 26 koševa u plusu. Odlično su ga pratili Borna Kapusta i Ante Mašić sa 16 poena.
U redovima brokera najbolji pojedinac bio je Antonio Jordano s 23 poena, 6 asista i 5 skokova. Najbolje pomagače imao je u Robertu Kujundžiću i Andriji Šarencu koji su postigli svaki po 14 koševa.

Ovom pobjedom Sesarov stroj učinio je značajan korak da regularni dio prvenstva završi među prve 4 ekipe što u doigravanju donosi prednost domaćeg parketa. Sada je na redu vrlo teško gostovanje protiv opasnog Zaboka, a utakmica se igra 1. veljače.