Pobjeda djevojaka u infarkt završnici!

Share

ŽKK Velgor – ŽKK Jabuka Zaprešić 39:38 (12:17, 10:6, 10:10, 7:5)

Počela je i 2.  liga pretkadetkinja.

Djevojke Velgora igrale su svoju prvu službenu ligašku utakmicu i odmah startale pobjedom protiv ŽKK Jabuke iz Zapršića.

Pomalo bojažljivo su otvorile goričanke prvu četvrtinu i gostujuće igračice s nekoliko vezanih poena Lozićke dobivaju ovu dionicu 17:12.

U 2. četvrtini bude se i naše djevojke i kvalitetnom obranom pomalo smanjuju zaostatak pa na veliki odmor odlaze s minimalnih -1 (22:23).

Početkom nastavka polaganjem Kutlić i tricom Usmiani dolaze do svojeg najvećeg vodstva 27:23, a zatim se ekipe do kraja utakmice izmjenjuju u vodstvu.

U 39. minuti Lozić dovodi zaprešićanke u vodstvo (37:38), ali zadnju riječ imaju igračice Velgora. Miloloža je zadnja koja provlači loptu kroz obruč i goričanke slave 39:38!

Prva utakmica i prva pobjeda nagovještaj su uspješne sezone za naše djevojke, čestitamo!

ŽKK Velgor: Kutlić 11, Miloloža 10, Petrović 6, Usmiani 5, Tibor 4, Kaurić 3, Miletić, Milovac, Perčin, Javiljak, Sulić

ŽKK Jabuka Zaprešić: Lozić 20, Matuško 11, Mušan 3, Starčević 2, Pull 2, Ilijaš, Zera, Šparavec, Dodik, Šeatović