Gorica slavila protiv Šibenke

KK Gorica – KK Šibenka 76:68

Naporne pripreme za novu sezonu HT Premijer i ABA 2 lige Goričani nadopunjuju trening utakmicama protiv renomiranih protivnika.

Na red su došli Šibenčani koji bolje otvaraju utakmicu i vode  8:2. Ipak, igrači Josipa Sesara zahvaljujući raspoloženom Ljubičiću do kraja četvrtine okreću na 16:12, a u drugoj četvrtini razlika postaje i dvoznamenkasta. Gosti se ne predaju i smanjuju na samo 4 razlike, ali trice Mašića i Bakovića vraću stvari na svoje mjesto te se na veliki odmor odlazi rezultatom 34:26.

U nastavku domaćini igraju sve bolje i uoči zadnje dionice razlika je +17 (58:41).

Tada dolazi do malog opuštanja u igri goričke momčadi pa Šibenčani uspjevaju ublažiti poraz sve do konačnih 76:68.

Sesar može biti zadovoljan viđenim, neke stvari treba još popraviti, ali konture prepoznatljive igre se naziru.

Brza tranzicija kad god se može, te pametna i organizirana igra na postavljenu obranu sve dok se netko od igrača ne izbori za čisti šut. Nema srljanja niti soliranja, a kvalitetan roster omogućuje dovoljno rotacije za visoki ritam kojim su nas košarkaši Gorice uveseljavali prethodnih sezona.